В ОП розповіли про готовність США взяти участь в переговорах щодо Донбасу. Однак, важлива для цього умова повинна бути виконаною.

США готові взяти участь в переговорах по Донбасу у “нормандському форматі”, – заявив глава ОПУ Андрій Єрмак після зустрічі президентів України та США.

“Переговори можуть статися, коли є згода на це всіх сторін”, – сказав Андрій Єрмак.

У ефірі ток-шоу “Право на владу” глава Офісу президента пояснив, що участь повинні взяти всі учасники формату, зокрема: РФ, Україна, Франція і Німеччина. Також Єрмак сказав, що США готові “говорити” із Росією.

“Можу тільки вам сказати, що Сполучені Штати готові – і вони підтвердили це – брати участь та зробити все, що можливо від них, задля того, щоб допомогти Україні припинити війну та забезпечити дійсно систему стійкої безпеки для нашої країни”, – сказав він.

Голова Офісу Президента повідомив, що питання про заміну або відмову від “мінського формату” під час зустрічей у США не обговорювалось.

Нагадаємо, 1 вересня у Вашингтоні відбулась зустріч Володимира Зеленського і Джо Байдена, на якій Байден заявив про бажання відвідати Україну.

Сторони досягли низки домовленостей. Новий пакет допомоги від США включає ПТРК “Джавеліни” та інше оборонне летальне і нелетальне обладнання.

Також президент США гарантував введення санкцій проти газопроводу “Північний потік-2” у разі виникнення загроз для енергетичної безпеки України.