Кожен, хто вважає себе частиною вільного світу, має стояти сьогодні поряд з Україною. Про це заявив Премʼєр-міністр Болгарії Кирил Петков на спільному з Президентом України Володимиром Зеленським брифінгу у Києві, повідомляє Укрінформ.

Стосовно прямої загрози. Ми не вважаємо це безпековим ризиком для Болгарії. Ми бачимо це радше як безпосередню загрозу демократії. Кожен, хто вважає себе частиною вільного світу, має стояти сьогодні поряд з Україною, не відчуваючи будь-якої загрози. Це питання моральності й етики. Це те, як має робити світ, – сказав Петков.

Глава болгарського уряду підкреслив, що кожна держава має право вибору, «до якого клубу приєднатися», і жоден сусід не повинен диктувати іншій країні, що робити, чи вдаватися до агресії.

Це абсолютно неможливо. І тут Болгарія абсолютно чітко підтримує Україну, – заявив Петков.

Премʼєр-міністр також зауважив, що не може назвати війну рф «військовою операцією» чи «спецоперацією»: «Це війна проти мирних людей».

Премʼєр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що Україна має отримати чіткий сигнал і чіткий шлях до Європейського Союзу якомога швидше.

Болгарії дуже важливо, аби Україна мала чіткий шлях до ЄС. Думаю, настав час сказати, що Україна саме належить до ЄС, до європейської родини. Ми повинні дати чіткий сигнал і показати чіткий шлях якомога швидше. І тут ви маєте чітку і голосну підтримку Болгарії, – сказав він.

Петков також висловив сподівання, що ця позиція буде підтримана й іншими європейськими колегами.

Хочу ще раз завітати до України, аби відзначити перемогу і також відзначити швидкий рух уперед до набуття членства в європейській родині. Я дійсно бачу багато синергетичних можливостей для наших двох країн, і Болгарія абсолютно готова вас підтримувати, – наголосив очільник уряду.