Після того, як в Україні почався контрнаступ Збройних сил України, російські загарбники намагаються утримати облаштовані рубежі у Херсонській області.

Про це в етері українського телеканалу заявила начальниця обʼєднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк. За її словами окупанти намагаються зібрати інформацію, звідки їм чекати підтягування сил.

“Росіяни в глибокій обороні, вони намагаються утримати облаштовані рубежі, враховуючи, що катастрофа, яку вони спричинили, змила перший рубіж оборони. Зараз їх вогневі позиції не захищені, єдиним захистом є мирне населення, за яким вони ховаються, як за живим щитом”, – сказала вона.

Гуменюк додала, що окупанти у затопленій місцевості на верхніх поверхах багатоповерхівок розташовувати кулеметні, мінометні розрахунки, щоб вести вогонь.

“Також вони намагаються маневрувати за допомогою човнів для того, щоб розвідати наміри Сил оборони. За минулу добу знищено 30 окупантів, 3 човни, 3 артилерійські великокаліберні гармати, дві одиниці автобронетехніки, один розвідувальний дрон, який долетів аж до Снігурівки. Вони намагаються зібрати інформацію, звідки їм чекати підтягування сил”, – підсумувала начальниця пресцентру.

Паніка,як виявилось серед окупантів міцнішає не тільки на лівому березі Дніпра, що на Херсонщині, але й у Маріуполі.

Центр національного спротиву повідомляє, що окупанти розробили план евакуації з Маріуполя.

Так, окупаційна адміністрація Маріуполя розробила план «евакуації» з міста. Ці плани передбачають вивезення до рф колаборантів, документації та найбільш цінного майна.

Також зазначимо, що в Маріупольському порту прискорюються вантажні операції, зокрема, з вивезення зерна.