Підрозділи української армії змогли просунутися на 28 км углиб контрольованої Росією території — якщо їм вдасться просунутися ще на 16 км, то далекобійна артилерія та ракети ЗСУ зможуть завдати удару лініям постачання армії РФ. Цього недостатньо, щоб «задушити» угруповання РФ в окупованому Криму, але це значно ускладнить операції росіян і змусить їх більше покладатися на Керченський міст і судноплавство, які виявилися вразливими.
Про це пише найвпливовіший британський експерт Марк Галеотті для видання The Times.
Однак, у разі відсутності успіхів у контрнаступі, росіяни можуть скористатися зимою та перервою у бойових діях, щоб за зиму ще більше збудувати оборонних рубежів.
Західні ЗМІ, як правило, коливаються між поразкою та тріумфом, і вже два тижні тому, коли анонімні джерела в Пентагоні передбачали відсутність реального прогресу до настання зими, у західних ЗМІ з’явилися припущення, що ЗСУ можуть вийти до Азовського моря.
Результат цього наступу також залежатиме від постачання, і тут зростаючий вплив міжнародних промислових альянсів створює ще один рівень складності. Україні допомагає Захід та його промисловість. У той же час австрійський військовий аналітик, експерт із застосування бойової авіації Томас Купер стверджує, що Захід і НАТО мають настільки потужні ударні системи, що можуть розвалити здатність Росії чинити опір на окупованих територіях. Однак вони не поспішають передавати таку зброю Україні.
В той же час, На Запорізькому напрямку фронту наближається момент істини. Сили оборони України створюють передумови для великого наступу стратегічного рівня, який дозволить завдати противнику поразки на півдні. Таку думку висловив генерал, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ефірі одного з українських телеканалів.
Він наголосив, що Сили оборони України продовжують пробивати “коридор” на півдні, рухаючись у напрямках Токмака, Мелітополя, Бердянська.
“Це те, що створює умови для потужного охоплення противника з флангу — великого флангу. Це фактично передумова великому наступу стратегічного рівня. Звісно, за певних умов”, — зазначив генерал.
На думку Маломужа, велику операцію можна провести наприкінці осені — на початку зими.
“Про це говорить й Буданов, й інші, що буде рух далі. Ми це все розуміємо. Розуміють і всі військові, і командувачі, які створюють умови для сьогоднішніх стратегічних наступальних операцій на півдні для того, щоб наприкінці осені — на початку зими все ж провести велику операцію, звільнити південь нашої держави й, звісно, рухатися до Криму”, — вважає Микола Маломуж.
Генерал зазначив, що для здійснення цих планів необхідно не лише підтягнути резерви, але й отримати додаткові озброєння.
“Це Taurus, ATACMS, звичайно, літаки F-16, велика кількість високоточних боєприпасів, які забезпечуватимуть знищення всіх резервів, вогневих засобів та всіх укріплень… Звичайно, дуже ефективні системи розмінування”, — додав гість ефіру.
На думку аналітиків розвідцентру Міноборони Естонії, подальший успіх контрнаступу українських військових у Запорізькій області залежатиме від оперативного перекидання резервів і додаткових сил до лінії фронту.
За інформацією аналітиків естонської розвідки, ключовий розвиток контрнаступу ЗСУ відбувається на території Запорізької області.
У той же час військові злочинці армії РФ намагаються проводити контратаки і відкинути Сили оборони від Запоріжжя у напрямку Лиману та Кремінної на сході.
Однак армії РФ і в цьому не вдається досягти успіху.
Розвідка Естонії констатує, що ЗСУ утримують населені пункти на південь від Бахмута, що, найімовірніше, дає їм значну тактичну перевагу, чинить тиск на російські війська, створює необхідність перекидання туди додаткових резервів ЗС РФ і тим самим підтримує дії українських сил на Запорізькому напрямку і в наступі.