Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що ключ до миру на Близькому Сході – у створенні незалежної палестинської держави. Він вважає, що цей крок є єдиним способом врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту.
У своєму виступі в Стамбулі президент Туреччини наголосив: «Поки цю проблему не буде вирішено справедливим шляхом, наш регіон продовжуватиме жити в прагненні до миру».
Він також зауважив, що корінь більшості конфліктів на Близькому Сході відшукується саме в протистоянні між Ізраїлем і Палестиною.
Ердоган виступив із закликом до створення палестинської держави за кордонами 1967 року і з Єрусалимом як її столицею, наголосивши на важливості збереження її територіальної цілісності.
Турецький лідер також закликав обидві сторони утриматися від дій, які можуть призвести до ескалації конфлікту. Він закінчив свій виступ підкресливши готовності Анкари долучитися до посередництва у вирішенні цієї проблеми.
«Туреччина готова зробити все можливе, щоб припинити конфлікт. Ми сповнені рішучості активізувати дипломатичні зусилля для досягнення миру між ізраїльськими та палестинськими силами», – додав президент Туреччини.
Також варто зазначити, Міністерство закордонних справ Туреччини виступило з ініціативою про надання своєї посередницької ролі у регулюванні конфлікту між Ізраїлем та Палестиною. Анкара наголошує на критичній важливості невідкладного притуплення конфлікту, аби він не набрав більших масштабів та не перетворився на загрозу для регіональної стабільності.
«Ми завжди готові зробити все можливе для того, щоб ці події можна було взяти під контроль, перш ніж вони переростуть далі та поширяться на ширшу територію», – йдеться у заяві міністерства.
Також у МЗС підкреслили, що будь-яка ескалація конфлікту нікому не принесе користі. Важливо врахувати наслідки для всіх сторін, і, враховуючи це, вжити всіх можливих заходів для досягнення спокою.
Анкара рішуче закликає обидві сторони демонструвати максимум стриманості та відповідальності. «Ми готові надати свою допомогу і стати містком між сторонами у переговорах, які можуть призвести до мирного врегулювання конфлікту», — додали у міністерстві.
Раніше Папа Римський Франциск звернувся з закликом до світової спільноти стосовно ескалації насильства між Ізраїлем та Палестиною. Глава католицької церкви виступив із закликом припинити бойові дії та пошукати шляхи мирного вирішення конфлікту.
«Будь ласка, зупиніть напади та складіть зброю. Зрозумійте, що тероризм та війна не ведуть до жодного вирішення, а лише до смерті та страждань стількох невинних людей. Війна – це завжди поразка! Кожна війна – це поразка!», – сказав Святіший Отець .
Папа Римський також виразив свою тривогу та сум за жителями регіону, які стикаються з насиллям. Також «з глибоким болем та печаллю» він спостерігає за новинами з Ізраїлю, де конфлікт продовжує зростати, призводячи до численних смертей і поранень.
Він висловив глибоке співчуття родинам, які втратили своїх близьких, і заявив, що молиться за усіх, хто зазнає болю та страху внаслідок цього конфлікту.
Папа Франциск завершив свій виступ закликом до усіх вірян молитися за мир та спокій в Ізраїлі та Палестині, сподіваючись на швидке відновлення миру в регіоні.
Нагадуємо, Ізраїль зіткнувся з масовим ракетним обстрілом з боку Сектора Гази у суботу, 7 жовтня. Угруповання ХАМАС через свого лідера офіційно оголосило про початок нової операції проти Ізраїлю. Цей агресивний крок засудили в багатьох країнах світу.
Відповідно до ізраїльських джерел, армія Ізраїлю вже відповіла на ракетний обстріл, наносячи удари по ряду цілей на території Сектора Гази. Ізраїльський міністр оборони негайно відреагував на цю загрозу, розпорядившись терміново викликати резервістів.
До вечора того ж дня, ізраїльська армія вже відновила контроль над більшістю населених пунктів на кордоні з Газою, з яких раніше проникли бойовики ХАМАСу та інших радикальних груп. У зв’язку з надзвичайною ситуацією, влада Ізраїлю оголосили режим надзвичайної ситуації на всій території країни.
Висока напруга у регіоні спричинила занепокоєність міжнародної спільноти, багато країн закликали сторони до стриманості, з метою уникнення подальшої ескалації конфлікту.