Перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив про те, що односторонньої передачі полонених з непідконтрольних регіонів Донецької і Луганської областей не буде через незаконність такого формату. Він зазначив, що обмін полоненими відбувається на рівні держав, а не приватних осіб.

Про це він заявив в ефірі “Апостроф TV”.

“Ніякого обміну не було і в такому режимі, як запропоновано, не буде. Є усталений випробуваний роками режим обміну. ​​І це робиться на рівні держави, а не на рівні приватних осіб”, – зазначив він.

Також Кравчук розповів, що терористи “Л / ДНР” самі ж зірвали передачу полонених, використавши його тільки як піар лідера партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука.

“Я отримав інформацію, що в ОРДЛО планують передати дев’ять полонених людина. Однак не Україні, а пану Медведчуку, і дивним способом – не так, як було в попередні рази … Людей спочатку повинні були привезти в Ростов-на-Дону, звідти вони повинні летіти до Мінська, а потім звідти в Україну “, – розповів дипломат.

Однак він додав, що в день передбачуваної передачі полонених прибув в київський аеропорт “Жуляни”, але нічого не відбулося.

“Ми чекаємо. Раптом нам кажуть, що рейс не прилетить, тому що його з Ростова-на-Дону чомусь не випустили. На цьому все це телешоу завершилося. Я думаю, що його метою було показати, що передаються люди не Україні, що Україна не може цього зробити, а Медведчук може “, – висловився Кравчук.

Нагадаємо, 20 січня омбудсмен Людмила Денісова заявила, що окупанти 20 або 21 січня в односторонньому порядку передадуть Україні 9 полонених.

21 січня правозахисники повідомили про те, що окупанти відправили до РФ заручників, яких мають передати Медведчуку.
Згодом, український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що кількість людей, яких повинні передати Медведчуку, та їхнє місцеперебування невідомі.

25 січня народний депутат VIII скликання Вадим Денисенко заявив, що четверо утримуваних осіб, яких повинні були передати Медведчуку, вивезли з Донецька та Луганська.