Українські захисники впритул наближаються до Кремінної на Луганщині: оприлюднено кадри просування одного з підрозділів ЗСУ лісом у 5 км від міста.

Гайдай мав рацію: у мережі оприлюднено відеопідтвердження інформації очільника Луганської ОВА щодо просування ЗСУ в районі Кремінної. Передові підрозділи українського війська, ймовірно, – вже у лічених кілометрах від міста.

Відповідні кадри з Луганщини, зняті “від першої особи” та підписані як “знову ліземо в пекельце”, оприлюднив у відкритому доступі на своєму ютуб-каналі військовослужбовець 95-ї ОДШБр, відомий блогер, археолог Ігор Мітров.

Відео супроводжується хештегом “Донбас”, однак OSINT-аналітики геолокували точку зйомки як місцевість у лісі біля Кремінної на Луганщині – приблизно у 5 км від окупованого терористами “ЛНР” та російськими військами міста (точні координати не вказуємо з міркувань безпеки).

Базуючись на цих кадрах, незалежний військовий аналітик Деф Мон (Def Mon) припускає, що перша фаза підготовки до битви за Кремінну вже почалась.

“Це, швидше за все, означає початок битви за Кремінну. На мапі вказано приблизний (координати НЕ точні і не відображають конкретне місце розташування актуальних українських позицій – ред.) прогрес української армії за добу. Оскільки солдати ЗСУ продовжують рух, припустимо, що все це – буферна (“сіра”) зона”, – зазначає оглядач.

На Донбасі триває контрнаступ Збройних сил України в районі Сватове – Кремінна на Луганщині, там точаться жорсткі бої.

Водночас у Донецькій області на Бахмутському та Авдіївському напрямках не припиняються ворожі штурми, свідчать свіжі карти від американського Інституту вивчення війни (ISW).

На заході Луганської області – сході Харківської області не припиняються контрнаступальні операції ЗСУ. Російські війська на Луганщині 21 грудня продовжували проводити обмежені контратаки з метою відвоювати втрачені території вздовж лінії Кремінна – Сватове.

ЗСУ відбили атаки окупантів поблизу Масютівки Харківської області (50 км на північний захід від Сватового) та Підкуйчанська Луганської області (8 км на північний захід від Сватового). Узяття Масютівки є необхідною умовою для наступу військ РФ на Куп’янськ із північного сходу. Російська армія також провела штурм біля Стельмахівки в 16 км на північний захід від Сватового та Червонопопівки у 6 км на північ від Кремінної.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що українські сили відбивали атаки російських загарбників у районі Діброви (5 км на південний захід від Кремінної) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

15 та 16 грудня українські сили знищили російські склади боєприпасів у районі Кадіївки в 60 км на південний схід від Кремінної. А 17 грудня ліквідували зосередження особового складу та техніки противника в районі Горлівки Донецької області. Серед знищених військовослужбовців противника були офіцери.

Війська РФ продовжили 21 грудня наступальні операції у районі Бахмута. Українські війська тим часом відбили атаки ворога у районі Бахмута та за 33 км на північ від Бахмута в районі населених пунктів Верхньокам’янське, Веселе, Яковлівка та Бахмутське. Частини групи “Вагнера” провели наступ на північний схід від Бахмута в районі Підгородного. На східних околицях Бахмута точаться запеклі бої. Війська РФ не контролюють промислової зони на східній околиці Бахмута. Переважання українських безпілотників у Бахмуті дозволяє ЗСУ швидко нейтралізувати невеликі російські підрозділи, які проникають на околиці міста.

Джерела в українських соціальних мережах стверджували, що ЗСУ повністю відкинули російські сили від околиць Бахмута. Війська РФ, які штурмують місто, не досягли значного прогресу. ЗСУ будують там оборонні укріплення та готуються до вуличних боїв.

Російські війська 21 грудня продовжили наступальні дії у районі лінії Авдіївка – Донецьк. Українські війська відбили атаки військ РФ за 37 км на південний захід від Авдіївки в районі Водяного, Пісків, Невельського, Мар’їнки та Новомихайлівки.

Війська РФ не можуть вести лобовий штурм Авдіївки через відсутність особового складу російського угруповання у цьому районі та наявність серйозних українських укріплень навколо населеного пункту.