Переговори у Стамбулі, що відбулися 29 березня 2022 року між представниками України та Росії, стали ключовою точкою розбіжностей в США щодо війни. Існує погляд, що Україна пропустила шанс завершити конфлікт через ці переговори.
Як пише The Wall Street Journal, реальна історія малює іншу і набагато складнішу картину.
Під час перемовин російські війська все ще були біля Києва, але ЗСУ завдавали поразки перевантаженим підрозділам РФ.
У переговорах в Стамбулі найважливішою частиною порядку денного стало питання членства України в НАТО. Росія висловлювала вимоги, щоб чисельність Збройних сил України не перевищувала 85 000 військовослужбовців, 342 танки і 519 артилерійських установок. З українського боку наголошували на 250 000 осіб у ЗСУ, близько до попередньої довоєнної чисельності, з 800 танками і 1900 одиницями артилерії.
«Щойно конференція розпочалася, міністр оборони Росії Сергій Шойгу зробив вражаючу заяву з Москви. За його словами, основні цілі СВО були в цілому виконані. Через кілька годин помічник президента РФ Володимир Мединський з’явився на прес-конференції в Стамбулі з ще більш приголомшливою новиною. Він оголосив, що переговори досягли значного прогресу, і Москва вирішила вжити заходів для деескалації конфлікту. Виснажені російські війська почали виводити з Київської області та інших частин північної України», – пише видання.
У контексті Кремля стверджується, що під час переговорів у Стамбулі українська сторона в основному прийняла вимоги Росії. Досягнення практично вже було досягнуте, і війська РФ залишили центр України, включаючи Київ, для створення умов для подальших переговорів.