Нещодавно стало відомо, що українські військовослужбовці взяли під контроль острів Нестрига в Херсонській області. За словами представника Сил оборони півдня, це значно підвищить ефективність контрдиверсійних заходів. Він пояснив, що контроль над островом дозволить уникнути наближення ворога до українських позицій, особливо на ділянці фронту під Херсоном. Ця локація має важливе тактичне значення, адже ворог часто використовує подібні острови для своїх цілей. Повернення контролю над островом є кроком вперед у плані якості контрдиверсійних операцій.
Представник Сил оборони Півдня зазначив, що острів Нестрига довгий час залишався «сірою зоною», але тепер повернувся під контроль України. Він наголосив, що цей острів, хоч і болотистий і малозамітний на мапі, має стратегічне значення, особливо у контексті позиційних боїв. Контроль над ним дозволить зберегти безпеку українських військових та перешкодити ворожим діям у цій області.
Якщо в загальному оцінювати ситуацію на півдні, то як повідомляють сили оборони Минула доба в операційній зоні була напруженою. Триває щоденна контрбатарейна боротьба та відбиття ворожих штурмів.
Ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.
На Оріхівському напрямку окупанти здійснили 4 штурми в районі Старомайорського. Успіху не мали.
На лівобережжі Дніпра тимчасово окупованої Херсонщини ворог здійснив 5 безуспішних штурмів у районі Кринок. Зазнавши втрат, відійшов на свої вихідні позиції.
Як бачимо, нічого ворогу не світить на Лівобережжі Херсонщини. Більше того, аналітики прогнозують, що незабаром ЗСУ з новою силою вдарять по ворогу та замахнуться на звільнення наших територій. Тоді армії РФ точно настане кінець. Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
«Україна, із високою ймовірністю, стабілізує лінію фронту вже у наступні місяці і можливо матиме здатність проводити обмежені контрнаступальні операції наприкінці 2024, або на початку 2025 року», — вказують аналітики.
Потужний контрнаступ України можливий через кілька років, і то за умови постійної західної підтримки, припускають автори статті за 27 квітня у виданні The Economist, вказуючи на необхідність проводити навчання війська.
Серед причини обмеженого успіху попереднього контрнаступу влітку видання називає недостатню підготовку українських військ, які після лише 5-тижневого навчання мусили проводити складні атаки, а також нездатність командування проводити атаки на рівні батальйонів та бригад, обмежуючи операції рівнем роти. Це, зокрема, не дозволяло повною мірою використати прорив, навіть якщо такий вдавався. Подібну слабкість, відзначає видання, має і російське військо.
Для того, щоб підготувати українські сили для потужного контрнаступу потрібні роки, повідомляє видання із посиланням на осіб, знайомих із плануванням. Навчання можуть тривати до 2026-2027 років і проводитись або на території Польщі, або в Україні із залученням міжнародних військових, припускає The Economist.
До того часу, Україна повинна мати можливість завдавати ударів по російському війську, йдеться в статті. Автори посилаються на матеріали естонської розвідки, за оцінками якої ЗСУ мають виводити з бою до 50 000 російських солдатів кожні шість місяців, щоб не дати Росії зміцнити військо. Україна також повинна мати можливість завдавати ударів по російських аеродромах, базах та логістиці.