Напередодні засідання фракції “Слуги народу”, куди викликали на килим міністрів, в мережі опублікували запис наради у прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо курсу гривні, де він допускає неоднозначні заяви на адресу президента. Про це повідомляє “Страна”.

Як чутно на ролику, опублікованому на YouTube-каналі “Як обдурити президента”, під час розмови Гончарук, заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова і міністр фінансів Оксана Маркарова обговорюють курс долара в Україні і економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

“У Зеленського є дуже примітивне розуміння економічних процесів. Він розуміє, що є платіжний баланс. Платіжний баланс дуже неправильний, а гривня дуже зміцнилася”, – заявляє на відео Гончарук.

Прем’єр каже, що гіпотетично потрібно пояснити Зеленському, що гривня зміцнюється завдяки тому, що її сильно розгойдували перед виборами. А тепер люди побачили, що боятися нема чого, тому що “сильний президент”. “У нього немає в голові цього. Треба показувати і треба, щоб виглядало дуже реалістично, будемо говорити”, – сказав прем’єр.

“Поки у президента в голові не буде відповіді на це питання – у нього буде порожнє місце там”, – Гончарук продовжував пояснювати присутнім, як “просвіщати” Зеленського.

І до нього буде прилітати ця хрень на тему облігацій (мова про спекуляції ОВДП, яким приписують різке зміцнення гривні – Ред.). Вона потрапляє в голову тому, що там є туман “, – уточнив Гончарук.

“Я повний профан в економіці – я юрист за освітою. Але шо я розумію? Є дві економічні теорії – монетаризм і кейнсіанська. Ти йдеш по шляху здешевлення ресурсів. І ти йдеш шляхом друкування грошей і як би розвиваєш економіку”, – сказав прем’єр .

“Якщо ти йдеш шляхом здешевлення ресурсів, то твоя стратегія в тому, щоб інфляція знижувалася”, – заявив Гончарук, даючи зрозуміти, що варіант “як би розвивати економіку” не розглядається.