У ЗМІ активно обговорюють, що вже зовсім скоро путін може анексувати Придністров’я, щоб потім організувати звідти наступ на Одесу. Сепаратистські тенденції, які прослідковуються у Придністров’ї та Гагаузії, є важливим елементом у грі Росії, вона прагнутиме поглибити конфлікт і спровокувати ще більшу кризу, зокрема з використанням Гагаузії. Про це заявив колишній заступник директора Служби інформації та безпеки Молдови (СІБ) Александру Балан.
Балан зауважив, що більшість мешканців Придністров’я мають проросійські погляди, тому готові воювати за Путіна проти України.
«Маємо те, що маємо. У Республіці Молдова є національні меншини, серед яких проглядається сепаратистська тенденція, у нас є Придністров’я, більшість мешканців якого – громадяни Молдови, але переважно вони є проросійськими, у нас є Гагаузія… Все це є важливим елементом у грі Росії, особливо якщо врахувати ті тенденції, що розвиваються зараз у країні», – пояснив він.
На думку Балана, у нинішнього керівництва Молдови є проблеми з Гагаузією.
«Росія прагнутиме поглибити конфлікт і спровокувати ще більшу кризу, зокрема, з використанням Гагаузії. Я вважаю, що з деякими активностями виникають складнощі», – зазначив він.
Також Балан вважає, що спецслужби Молдови проявляють занадто багато толерантності.
Однак якщо такий наступ РФ таки розпочне, це до певної міри розв’яже руки Україні для великого рейду на цю окуповану Росією територію. Яку вигоду від такого рейду може отримати наша держава, у коментарі OBOZ.UA пояснив військово-політичний експерт, полковник Збройних сил України у відставці Петро Черник.
За його словами, версії щодо можливого наступу російських окупантів з території тимчасово окупованого Придністров’я можуть мати під собою певне підгрунтя: Кремль вже не раз вдавався до дій, що виглядали максимально нелогічними, ба навіть шкідливими для Москви.
«Від божевільних можна чекати чого завгодно, але цього не треба боятися, там з нашого боку все укріплено як треба, у них максимум від 5 до 7 тисяч особового складу, більше немає. Дуже низький рівень підготовки», – заспокоїв експерт тих, кого стривожили чутки про «придністровську загрозу». Ба більше, Черник вважає, що такий сценарій навіть зіграв би на руку Україні — це дозволило би силовим способом вирішити питання Придністров’я.