Putin

Топ-темою четверга, 12 березня, в українських і російських ЗМІ стало зникнення президента Росії Володимира Путіна, який деякий час не з’являється на публіці, повідомляє ІА Корупція Інфо  з посиланням на “Новий час”.

Видання склало рейтинг найбільш правдоподібних версій, куди міг запропаститися лідер РФ:

Путін захворів.

Ця версія з’явилася після повідомлення впливового міжнародного агентства Reuters, яке з посиланням на джерело в казахстанській владі передало 11 березня, що візит президента РФ в Астану скасовується через хворобу.

Пєсков відразу ж спростував це повідомлення, однак новий виток цього інформаційного буму настав з новиною російських ЗМІ про те, що Кремль проілюстрував свіжу новину про зустріч Путіна фотографією тижневої давності.

Тут же підключилися і ті, які вважають, що президент РФ регулярно робить підтяжки обличчя, і його відсутність цілком може бути пов’язано з якимись косметичними процедурами, які виключають на деякий час появи на публіці.

Путін помер.

Після того, як чутки про хворобу президента РФ досягли масштабів загальної антипутінської істерії у всьому рунеті, в нотатках і блогах почали з’являтися гіпотези про те, що Путін помер. Яких-небудь підтверджень цьому немає, та й фейкові новини про смерть диктаторів – звичайна практика багатьох жовтих видань по всьому світу.

У аналогію наводяться приклади Уго Чавеса та Йосипа Сталіна, про смерть яких повідомили не відразу. Ця версія виглядає малоймовірною, оскільки ґрунтується на антипатії і ненависті до президента РФ, як до людини, яка напала на Україну і розвалює Росію.

Про хвороби, які могли призвести до смерті диктатора, раніше було відомо всього нічого. Хіба що інформація про болі в спині, яку Кремль теж спростовував.

Путін став жертвою палацового перевороту.

Цю гіпотезу активно висувають російські оглядачі та експерти. Їхні аргументи про те, що боротьба за владу в Росії вибухнула між двома групами впливу (найближчим оточенням Путіна і так званою групою великої війни), виглядають цілком серйозно. Каталізатором або ж підсумком цих чвар якраз і стало вбивство Бориса Нємцова.

Після нього конфлікт вступив в активну фазу, і тепер прогнози аналітиків різняться: або ж організатори вбивства Нємцова намагаються скинути Путіна, чиї соратники здають позиції, або ж фінальна сутичка ще тільки попереду, і напружена боротьба в російському політикумі – тільки початок. Ця версія виглядає цілком вірогідною, оскільки її прихильники вельми грамотно аргументують те, що під Путіним похитнувся трон.

Путін спланував своє зникнення, бо готується до повномасштабної війни.

Поки рунет застиг в очікуванні кінцівки комедійного трилера зі зникненням Путіна, США вводять нові санкції, а Захід надає нову допомогу Україні, щоб локалізувати конфлікт у Донбасі. Це все відбувається на тлі постійних меседжів світових ЗМІ про те, що Путін буде розгортати наступ в Україні до тих пір, поки ЄС і США будуть займати позицію примирення.

Що Брюссель і Вашингтон, в принципі, і роблять. Київ, зі свого боку, кожен день говорить про те, що Москва готується до наступу, і підтверджує свої слова тим, що росіяни та бойовики створили в Донбасі боєздатну армію, яка готова до атаки в будь-який момент.

Таким чином, галас навколо “зникнення” може бути вигідний Путіну, так як дає йому перевагу для раптового захоплення українських територій і введення супротивників в оману.

Путін живий і здоровий.

З російським президентом дійсно все гаразд, а повідомлення про його нелегку долю в останню добу – всього лише інсинуації, підігріті антивоєнною і антипутінською риторикою. Сам Путін, можливо, поїхав відпочивати або проводить час з близькими, не бажаючи витрачати свої сили на спростування або підтвердження свого спокійного життя.

У кожному разі, багато лідерів і відомі люди так чи інакше час від часу не виходять на публіку тривалий час, і це часто не пов’язано з їх смертями або хворобами. Але навіть у такому випадку галас навколо його “зникнення” завдало шкоди авторитету лідера, адже розкрило безліч можливих слабких сторін влади в Росії, яка, на перший погляд, здається вічною і непохитною, пише видання.