крадіжка

У ТзОВ «ТД «АМС» кажуть, що через конфлікт з керівництвом львівського торгового центру «Три слони» втратили 1 млн 800 тис. грн.

Про це заявила директор ТзОВ «ТД «АМС» Наталія Пограбська під час прес-конференції на тему «ТЦ «Три слони» у Львові – «Бермудський трикутник» для виставкових експонатів (меблів для дому), які щезають без сліду. Версія потерпілих»,

Новину повідомляє Корупція.інфо з посиланням на «Вголос».

Директор зазначила, що товариство з обмеженою відповідальністю втратило меблі, предмети інтер’єру та декору, які експонували для огляду і залучення гуртових покупців в орендованому приміщенні центру «Три слони».

«Наші меблі та майно на суму 413 тис. 100 грн в один прекрасний день раптово щезли з орендованого нами в центрі приміщення. Окрім цього, ми й досі не можемо повернути особисті речі. Серед них – предмети декору, комп’ютерна техніка, телевізори, на яких транслювалася реклама продукції¸ килими, а також додаткове декорування вікон і підлоги. Загальна вартість втрат становила 1 млн 800 тис. грн» – зазначила Наталія Пограбська.

Головною причиною зникнення меблів та майна директорка вважає конфлікт між підприємством з іноземними інвестиціями та керівництвом «Трьох слонів». За її словами, перед тим як орендувати приміщення у торговельному центрі, обидві сторони домовилися про те, що «ТД «АМС» орендує торгові площі без поточного ремонту і власним коштом проводить капітальний ремонт. Взамін компанія компенсує витрати на ремонт у вигляді зниження орендної плати.

«Сторони домовилися про те, що всі наші витрати на ремонт, встановлення скляних перегородок, монтаж, освітлення, підлоги, вхідних дверей-ролокасет компенсує ТзОВ «Девелопмент Захід Груп» (ТЦ «Три слони») у вигляді зменшення орендної плати, пропорційної витратам, яких ми зазнали. Однак цього не сталося. Орендна плата була зависока і зростала, як сніжний ком», – запевнила Наталія Пограбська.

І хоча підприємство згодом уклало договір з центром про відтермінування платежу і часткову сплату орендної плати, меблі й досі не повернули.

«Девелопмент Захід Груп» не дотрималося жодної домовленості й не провело взаєморозрахунків, не компенсувавши таким чином наші витрати на ремонт й автотранспорт, який ми вимушені були взяти в оренду, аби довозити потенційних покупців до центру», – сказала керівник.

Такі дії, за словами директорки, обурили керівника підприємства з іноземними інвестиціями ТзОВ «Ембавуд Україна», дистриб’ютором якого є «ТД «АМС».

«Засновник «Ембавуд Україна» обурений такими діями керівництва торговельного центру, бо вони суперечать європейським законам ведення бізнесу. Засновник налаштований категорично, аж до Європейського суду», – підкреслила керівник ТзОВ.

Натомість «ТД «АМС» звернулося до Господарського суду Львівської області із заявою про захист власних інтересів. За фактом крадіжки в особливих розмірах скерували заяву і до міліції.

Своєю чергою, юрист компанії Христина Буловчак звернула увагу на те, що конфлікт між двома сторонами розпочався з порушення первинного права власності, яке гарантує кожному громадянину України Конституція.

«Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Це нам гарантує ст. 41 Конституції України. Ми намагалися дійти так званої мирової угоди з торговельним центром, проте всі наші листи було проігноровано. Тож завтра, 27 травня, буде вже третє засідання в нашій справі в Господарському суді. І ми сподіваємося, що суд нарешті винесе остаточне рішення», – підкреслила юрист.

Щодо кримінального провадження, передбаченого частиною 5 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою), то Христина Буловчак запевнила, що на практиці справа може тривати роками.

«Станом на сьогодні триває попереднє вивчення матеріалів справи, відбуваються допити свідків і потерпілих. Скільки часу це займе, не можу сказати», – зазначила юрист.

Водночас разом з «ТД «АМС» постраждали і приватні підприємці, які виставляли свої меблі в орендованому товариством приміщенні. Суб’єкти господарювання  втратили близько 400 тис. грн.