При цьому Україна з березня веде переговори із зовнішніми кредиторами щодо реструктуризації частини державного боргу в обсязі близько $23 млрд, при загальному обсязі держборгу країни в $70 млрд
Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на ТАСС.
Переговори з кредиторами є частиною програми реформ, схваленої Міжнародним валютним фондом (МВФ) і прийнятої в березні поточного року. Кабінет міністрів за пропозицією міністерства фінансів 4 квітня затвердив перелік боргових зобов'язань для проведення реструктуризації.
Співвідношення державного боргу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету – не більше 10% ВВП. Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014 року, і буде включати частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і квазісуверенні борги – єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці" міста Києва. Свою підтримку реструктуризації частини держборгу України вже висловили МВФ, ЄБРР, а також уряди США і країн "великої сімки".
Тим часом міністр фінансів Яресько заявила, що "закон про мораторій не зупиняє платежі і не означає дефолту по зовнішній заборгованості України". Але, за її словами, мораторій може бути оголошений, якщо Київ і група приватних кредиторів, що володіють приблизно $9 млрд українського боргу, не домовляться про реструктуризацію.
Нагадаємо, у грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився, що Росія дасть Україні кредит в $15 млрд.
До своєї втечі з України Янукович встиг отримати від Москви лише $3 млрд.