Поки у парламенты формується чергова більшість та проходять торги за ключові позиції, просочилася інформація про те, що майбутня парламентська коаліція пропонує ряд нових реформ до чинного законодавства:
Наша команда вирішила розібратися у тому, яких поправок та реформ слід очікувати вже найближчим часом:
Трудовий кодекс
Зокрема йдеться про утвердження нової редакції Трудового кодексу, яка дозволить роботодавцям оптимізувати трудовий процес.
Коаліційний проект, запропонований «Блоком Петра Порошенка», передбачає механізм щодо прийому і звільнення працівників без погодження з профспілками.
Крім цього, пропонується ввести режим індивідуального гнучкого робочого графіка і можливість тимчасового переведення працівників на інші підприємства.
Полегшення надходження товарів до ЄС
Також перед парламентською коаліцією постало питання усунення технічних бар'єрів і забезпечення відповідних умов для реалізації українських товарів в Європейському Союзі.
Для досягнення зазначених цілей необхідно привести українську систему технічного регулювання у відповідність із нормами ЄС. Так, необхідно підготувати спеціальні незалежні органи стандартизації та метрології, розробити і впровадити технічні регламенти на основі директив Нового та Глобального підходу, а також створити і затвердити державні стандарти, що котируються в ЄС.
Подбати про якість харчів
Також серед поставлених завдань коаліції передбачено впровадження системи регулювання та державного контролю над безпекою харчових товарів, забезпечення впровадження системи НАССР на підприємствах України.
Не приватизував – на ліквідацію
Крім цього, коаліція планує зменшити кількість об'єктів, які не підлягають приватизації об'єктів. Очікується, що їх не повинно бути більше 500 з урахуванням розташованих у Криму.
Водночас, коаліцією відводиться півроку на передачу державних об'єктів, які «не забезпечують виконання функцій органів державної влади» та які не планується закріплювати в держвласності, Фонду державного майна для подальшої приватизації, яка повинна бути завершена за три роки.
Всі об'єкти, виставлені на приватизацію, але так і не продані протягом двох років, планується ліквідувати.
При цьому всі функції з управління іншими державними об'єктами планується передати в єдину державну холдингову компанію та заснувати інститут незалежних директорів.
Крім цього, на Фонд держмайна також ляжуть обов'язки з підготовки об'єктів до продажу.
У підсумку, не будемо применшувати значення цих реформ, однак новостворений Уряд міг би взятися і за вирішення більш нагальних потреб національного та міжнародного маштабу.
Виникає питання. Чи це не своєрідне замилювання очей, спроба хоч якоїсь діяльності, поки довогоочікувана коаліційна більшість не буде сформована?