3 березня представник Китаю Лі Хуей приїхав до Москви і заявив, що дипломатичні переговори – єдиний шлях до припинення військових дій в Україні. Заступник міністра закордонних справ Росії, що зустрічався з ним, Михайло Галузін, за даними російських пропагандистських інформаційних агентств, імовірно погодився з позицією Пекіна. То що, нам чекати першого кроку із РФ в напрямку закінчення війни? Не варто поспішати

“Китай готовий продовжувати свої зусилля щодо сприяння мирним переговорам, здійснення човникової дипломатії, посередництва та досягнення консенсусу між Росією, Україною та іншими відповідними сторонами, а також сприяння остаточному політичному врегулюванню української кризи”, – цитує Лі Хуея.

У відповідь російське Міністерство Іноземних Справ заявило, що “будь-які дипломатичні врегулювання політичних питань не можуть проходити без активної участі Росії та врахування її безпекових інтересів”. Цю заяву можна трактувати як свідчення про територіальні претензії з боку Кремля.

Росія стала першою країною у списку партнерів, яких відвідає китайський посланець. Наступними стануть Україна, Польща, Німеччина та Франція, а також “столиця” ЄС Брюссель.

Тим часом у Туреччині сподіваються, що найближчим часом представники України та РФ зможуть сісти за стіл переговорів для якнайшвидшого припинення бойових дій.

“Щодо питання України, то наша точка зору полягає в тому, що обидві сторони досягли межі того, що вони можуть отримати війною”, – сказав глава МЗС Хакан Фідан

Дипломат також наголосив, що це не означає визнання окупації Росією українських територій. Тим не менш, позиція України в питання переговорів залишається незмінною. Зеленський готовий говорити про закінчення війни лише на наших умовах, а щодо цього йому ні дзвінка ні пропозиції наразі не поступало.