Наступальний потенціал Збройних сил Російської Федерації вичерпується у порівнянні з жовтнем 2023 року. Тому, не виключено, що зовсім скоро на окупантів чекає безжальний розгром.

Про це повідомив офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров.

Він зауважив, що наразі українці активно будують оборонні укріплення, оскільки розуміють, що потрібно стримувати російських військових.

«Наступальний потенціал ворога, який він використовував з початку жовтня 2023 року до початку березня 2024 року, також вичерпується», — сказав Андрій Крамаров.

За його слів, наступальний потенціал росіян вичерпується на ключових напрямках — Авдіївському, Бахмутському. Він вважає, що до інавгурації Володимира Путіна — 7 травня — можливе заходження в сірі зони, невеликі селища, проте це не будуть великі штурмові операції.

Також Крамаров наголосив, що армії противника потрібно відновитися, накопичити ресурс.

В той же час, він додав, що окупанти відновили виробництво стандартних 1,5 і 3-тонних авіабомб, крім цього вони вдосконалюють модуль, що перетворює авіаційну фугасну бомбу на керовану.

«На прикладі тієї ж Авдіївки вони побачили, що це дуже ефективна зброя, яку раніше вони не використовували, яка має великий руйнівний потенціал. Від влучання 1,5-тонної бомби 9-поверховий будинок складається просто до рівня фундаменту», — пояснив Андрій Крамаров.

Він наголосив, що росіяни мають проблеми з артилерією. Тоді як використовуючи авіабомби, можна не лише компенсувати артилерію, але й отримати більший ефект.

Експерт зазначив, що наразі протидія цьому може бути лише одна — полювати за ними на лінії фронту за допомогою ЗРК.

«Це не є правильне використання ЗРК. Це зброя оборони, це захист, це щит. Протидіяти авіації в таких випадках має лише інша авіація», — повідомив він та додав, що без сучасних літаків комплексно протидіяти цій проблемі не можна.

Додамо і те, що Росія активно розконсервовує радянські запаси важкої техніки.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

«Росія у 2024 році збирається виробити 2,7 млн боєприпасів. Але план і його реалізація — це не завжди одне й те саме. Можливості виробництва снарядів у ворога залишаються, але їх недостатньо, тому шукаються додаткові джерела.  Насамперед ідеться про Північну Корею, яка продовжує військову співпрацю з державою-агресором. І це великий виклик і загроза для українських Сил оборони та для міжнародної коаліції», — говорить експерт.

Він наголошує, що зараз відбувається розконсервація радянської важкої техніки з певним рівнем модернізації.

«Є проблеми із сучасною оптикою та електронікою. Але, тим не менш, розконсервація поставлена на потік і ця схема є робочою.  У РФ досить велика кількість засобів радіоелектронної боротьби — це заважає українським операторам дронів ефективно працювати. Але говорити про якийсь технологічний прорив не можна. У ворога немає ні ресурсів, ні потужностей, ні можливостей. Але радянська база дозволяє Росії забезпечувати свої окупаційні війська.  Якщо ми говоримо про ракети і безпілотники так званого російського виробництва, то в більшості випадків там присутня електроніка із західних країн. Це контрабанда через роботу з третіми країнами і “сірими фірмами”. Тому посилення санкційної політики та контроль над виконанням санкцій залишається надзвичайно актуальним», -підкреслив Юсов.

Крім того, на початок повномасштабної війни в Росії було близько 15 млн снарядів. На перших етапах війни окупанти використовували тактику вогневого валу — випускали по 70-80 тис. на добу. Зараз, імовірно, у РФ залишилося близько 6-7 млн снарядів.