Президент України Володимир Зеленський зустрічався з главою Конституційного суду Олександром Тупицьким ще до прийняття резонансних рішень щодо роботи НАБУ і НАЗК і просив його не піднімати земельний, банківський і мовне питання. Також президент зазначив, що Тупицький не може і далі займати свою посаду і повинен піти у відставку, перезавантаження всієї системи КС повинно початися саме з цього.

Про це глава держави розповів в інтерв’ю виданню “Фокус”,

“Я не запрошував жодного суддю до себе на зустріч, але всі хотіли зі мною поспілкуватися. Голова КС (Тупицький – ред.) теж дуже хотів зі мною познайомитися. До всіх подій він прийшов до мене і сказав, що є деякі неконституційні речі. Я з ним погодився. Він говорив, що вони – державники, захищають Конституцію. “Є якесь бачення в цілому, де є загрози?” – питав Тупицький у мене. Тому що після ухвалення закону про земельну реформу я публічно говорив, що не дай боже, щоб КС скасував цю реформу”, – зазначив Зеленський.

Президент зауважив, що тоді сказав Тупицькому, що впливати на КС не може.”Але, якщо ви (Тупицький – ред.) мене питаєте про державну позицію, я говорю: земельне, банківське, мовне питання прошу не порушувати для того, щоб не розколювати суспільство”, – сказав я на тій зустрічі. Ми потиснули один одному руки”, – поділився глава держави про свою розмову з очільником КСУ.

“Я вважаю, Тупицький не може бути головою КС. Перезавантаження суду має розпочатися саме з цього. Я навіть не погрожую. Конфлікт з державою, конфлікт з суспільством, конфлікт з ВР, конфлікт з президентом. Мені здається, цього досить, щоб людина пішла. Це нормальний чоловічий крок”, – розповів Зеленський в інтерв’ю виданню “Фокус.юа”, відповідаючи на питання про можливе переформатування КС у 2021 році.

На думку президента судді КС перевищили свої конституційні повноваження.

“Почали вони з НАБУ. Почали м’яко: своїм рішенням не зняли керівника, не закрили НАБУ, тільки поставили під сумнів, чи може президент призначати директора Бюро. Потім вони перейшли до НАЗК, після чого я зрозумів, що їх терміново треба зупинити”, – наголосив Зеленський.

Зеленський зазначив, що його звернення до Верховної Ради у вигляді законопроекту з пропозицією звільнити весь склад КС, зупинило можливі наміри суддів КС скасувати ті чи інші закони.

” Я звернувся до Верховної Ради щодо напрацювання законодавчих змін, тому що який би не був закон, напрацьований Радою національної безпеки і оборони, але дотепер жодна людина в Україні і світі не знайшла аналог вирішення цієї проблеми. Ми сиділи з РНБО і швидко шукали рішення. Немає альтернативи….Зрозумійте, ми зупинили цей процес. На сьогодні жодну з реформ не скасовано. І я вважаю, що це найголовніше”, – підсумував Зеленський.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що підозра главі Конституційного суду України Олександру Тупицькому, яку йому готує Офіс генпрокурора, за даними “Страны”, буде вручена за статтями 384 ( “Введення в оману суду”) і 386 ( “Перешкоджання появи свідка”) КК.

Про це повідомляють джерела “Страны” в правоохоронних органах.

Днями в програмі “Схеми” радіо “Свобода” вийшли записи розмови в 2018 році Тупицького з донецьким підприємцем Дрегером, в яких Тупицький переконував Дрегера не давати проти нього свідчення. На Радіо “Свобода” зараз припускають, що підозра вручатиметься саме по цьому епізоду.