Екс-президент України ще знаходився в Україні, коли постанова про його відсторонення від влади була прийнята Верховною Радою в 2014 році, передає Корупція.Інфо

Про це на суді у справі про держзраді заявила колишня соратниця Януковича Ганна Герман.

"Коли поставили проект на голосування, я зателефонувала Віктору Федоровичу. Напередодні він мені дзвонив з вертольота, говорив, що летить на схід, щоб поспілкуватися з людьми, заспокоїти їх. Знаючи, що він в Харкові, я набрала його, це був ранок, він був в готелі. Я питаю, що він робить. Він каже, що біля нього зараз журналістка і готує звернення", – розповіла вона.

За словами Герман, коли вона повідомила про підготовку голосування, Янукович занервував.

"Я говорю – ви знаєте, що готують зараз проект в ВР? Він каже: "Як?". Коли було щось несподіване, він переходив на російську мову, навіть зі мною. Він каже: "Ань, ну как, я же в Харькове! Ты им скажи!", – розповідає Герман.

Далі, за її словами, по мобільному вона набрала Вадима Новинського, який був в кабінеті голови ВР. Попросила передати голові парламенту, що голосувати не можна, адже президент перебуває в Україні.

"Після цього дзвінка знову зателефонувала Януковичу. Він сказав: "Дзвони, Аня, ще раз!". Я подзвонила ще раз. Але висновків зроблено не було. Голосування було проведено. Закон про відсторонення Януковича, про усунення від влади був прийнятий, коли він був в Україні", – говорить Герман.

Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву

За її словами, коли Янукович був уже в Криму, їй зателефонував заступник голови АП і попросив її організувати прес-конференцію Януковича в Криму, тому що він хоче розповісти, що підготував листи для країн-гарантів Угоди. Вона, як стверджує, відмовилася їхати до Криму.

Пізніше дізналася, що президент Янукович покинув країну.

"Це було для мене великою несподіванкою", – говорить Герман.