Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВКС) всіх підслідних йому справ від дня початку його роботи, передає Корупція.Інфо
На цих поправках напередодні наполягали у Міжнародному валютному фонді.
За закон проголосували 254 народних депутати на пленарному засіданні у четвер, 12 липня.
Щоб подивитися результати поіменного голосування, доскрольте до кінця сторінки
Також у документ включили правку стосовно передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) всіх підслідних йому справ від дня початку його роботи.
Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину
На прийняття закону до Ради прибув прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Згідно з документом, кримінальні провадження у підслідних ВАКС злочинах, судові розгляди яких у судах першої та апеляційної інстанції не завершені, до початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС.
Даною правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінально-процесуального кодексу (КПК).
Згідно з цими змінами, від дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС. З цього дня вони передаються до антикорупційного суду для розгляду.
Від дня початку роботи ВАКС суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у підслідних антикорупційному суду кримінальних провадженнях.
Крім того, щоб уникнути правової колізії, у ст.3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема скасовано обмеження, згідно з яким на даний час апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, щодо яких було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.
Як повідомлялося раніше, про необхідність внести правки щодо апеляції, які може розглядати Антикорупційний суд, повідомляли у МВФ. Також про це заявляли представники антикорупційних організацій та міністри закордонних справ країн-донорів України.
254 голосів "ЗА" проект закону 7441, який завершує формування роботи антикорупційного суду в Україні. Вітаю рішення Парламенту! Це суттєвий крок в розбудові правової держави і відновленні довіри людей.
Незалежний антикорупційний суд – це добрий сигнал українському суспільству.— Volodymyr Groysman (@VGroysman) 12 июля 2018 г.