Російські окупанти не відмовляються від спроб витіснення українських військових із села Роботине на Оріхівському напрямку. Протягом понад шести місяців вони намагаються виконати це завдання, але безуспішно, як зазначив військовий експерт і офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров. На цьому напрямку ЗСУ особливо активно беруть в полон російських окупантів, а також вони здаються самі щоб вижити у м’ясних штурмах.
«Вони намагаються припинити наш успіх у Роботиному вже протягом тривалого часу. Цей виступ є свого роду досягненням літа 2023 року, коли нам вдалося вклинитися між першою і другою лініями ворожої оборони на Запорізькому напрямку. Ми знаходимося між фортифікаційними укріпленнями, і це створює дискомфорт для окупантів», — роз’яснив Крамаров.
Він зауважив, що окупанти розуміють, що коли Сили оборони матимуть достатньо ресурсів, то саме на цьому напрямку рухатимуть вперед. «Однак у них немає можливості ефективно захистити цей рух у перспективі. Таким чином, їхня мета — вивести нас із Роботиного виступу, і це завдання перед ними вже понад шість місяців», — додав експерт.
За словами Крамарова, українські захисники на цьому фронті зайняли вигідні оборонні позиції, використовуючи обмежену кількість сил.
Наразі ворог не проводить на цьому напрямку такі інтенсивні атаки, як у інших районах, таких як Бахмутський чи Авдіївський. «Ворожі атаки відбуваються приблизно раз на чотири-п’ять днів, менш інтенсивно, аніж у інших напрямках, але окупанти постійно намагаються вивести нас з Роботиного виступу. Невдача їх не ламає, і через кілька днів вони повторюють спробу», — підсумував експерт.
У той самий час, військово-політичний аналітик Олександр Коваленко стверджує, що російські окупанти в Запорізькій області активно концентруються на створенні умов, сприятливих подальшому наступу в районі Роботиного.
«Наразі можна говорити про те, що це початковий етап. В певному сенсі це можна вважати розвідкою боєм. Вони намагаються зачепитися за південні та південно-західні локації в районі Роботиного. Спочатку використовували повноцінну механізовану техніку — бронетехніку, танки, ББМ. Потім експериментували з більш маневреними, але менш захищеними баггі китайського виробництва, відомими як «гольф-мобілі Шойгу». У цілому це не дало їм переваги або у темпах зайняття позицій, або в можливостях прориву наших основних оборонних ліній», — розповів він.
За думкою аналітика, цей наступ може повністю розкритися після «виборів» президента Росії.
«Якщо вони розпочнуть наступ до «виборів», і це провалиться, це стане негативним дискредитаційним фактором, тому вони тимчасово відкладають це діяння. Після «виборів» вони можуть розпочати наступ з використанням двох ешелонів, які повноцінно використовують механізовану компоненту, як це було в області Авдіївки у жовтні 2023 року та пізніше», — пояснив Коваленко.
За словами аналітика, «відсічення» Роботинського виступу має для окупантів тактичний сенс, який виявляється не стільки пропагандистським, скільки тактичним. Оскільки при рівному фронті проводити наступальні операції легше.
«У випадку з Роботиним і кишенею Роботине — Новопрокопівка — Вербове — це дуже невигідний плацдарм, який українська армія створила у 2023 році, і для росіян він є серйозним головним болем. Оскільки це фактично вклинення в їхню, не тільки першу, але і другу лінію оборони. І вони не можуть із цим нічого зробити», — уточнив він.
За прогнозами аналітика, саме цей утворений клин може мати подальший розвиток.
“Для росіян це серйозна проблема, вони намагаються її виправити, повернувши контроль над цими територіями. У якійсь фантазії, якщо повертається контроль над цією територією, вирівнюється лінія фронту, тоді, тільки після цього, можна говорити про якусь підготовку, створення умов для наступу в Оріхівському напрямку або в напрямку Гуляйполя. Раніше ніяк про це не можна думати. Тому доти, доки існує ця кишеня, для російської групи військ, які діють у Запорізькій області, питання наступу в Запорізькій області, доки не повернуто контроль над Роботиним, закрите”, — резюмував Олександр Коваленко.