Глава МВС Арсен Аваков доручив своєму заступнику Вадиму Трояну координувати роботу Державної прикордонної служби, Національної поліції і взаємодія з Інтерполом, затвердивши перелік його функціональних обов'язків.

Як інформує Корупція. Інфо, про це Вадим Троян повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Міністр внутрішніх справ офіційно затвердив перелік моїх обов'язків. В рамках посади заступника міністра відтепер буду координувати роботу Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, а також взаємодія з Міжнародною організацією кримінальної поліції (Інтерпол) та Європейським поліцейським офісом (Європол).

Основними завданнями для себе визначаю продовження курсу реформ як поліції, так і прикордонної служби, а також імплементації кращих міжнародних практик та вдосконалення законодавства", – написав він.

Так, в Держприкордонслужбі України Троян намір зосередиться на реалізації Стратегії розвитку Державної прикордонної служби та Концепції інтегрованого управління кордонами на 2015-2020 роки.

"Сьогодні прикордонники одними з перших приймають удар. Основними проблемами в сфері управління кордоном є агресивні дії РФ на території ОРДЛО, постійні удари по мирних українським землям і окупація Криму.

Ми кожну хвилину повинні бути готові до того, щоб зайняти міжнародно визнаний кордон України та забезпечити її 100% контроль. Таке завдання поставив перед Державною прикордонною службою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Україна сьогодні є гарантом безпеки Європи, тому охорона і контроль західних кордонів нашої держави – один з пріоритетів", – зазначив Троян.

Так, серед основних завдань на цей рік він перерахував такі:

1. Розвиток інтегрованого управління кордонами з урахуванням кращого міжнародного досвіду. Кордон має стати прозорим і комфортним для мирних і законослухняних громадян і одночасно надійним бар'єром для злочинців і ворогів української держави.

2. Підвищення рівня боєздатності підрозділів і їх готовності до захисту кордону. Розвиток прикордонної інфраструктури.

3. Забезпечення готовності до відновлення контролю над тимчасово неконтрольованими ділянками кордону на сході країни. Для цього необхідно створити окремі групи з усім необхідним забезпеченням. У Держприкордонслужбі зараз формуються три прикордонні комендатури швидкого реагування, планується ще два.

4. Підвищення рівня довіри до прикордонників.

Крім цього, в пріоритеті впровадження європейських стандартів в роботі, розвиток підрозділів швидкого реагування і морської охорони АДПС, вдосконалення системи підготовки кадрів та розширення міжнародного співробітництва. А також продовження системної роботи по мінімізації корупції.

Що стосується Нацполіціі України, за словами Трояна, головним в цьому році є зниження рівня злочинності: "На вулицях і в будинках повинно бути безпечно в будь-який час".

"У пріоритеті – реформа кримінального блоку. Нові стандарти роботи і сучасне технічне оснащення, розвиток підрозділів по протидії наркозлочинності та кіберполіції, впровадження нових методів протидії торгівлі людьми. Особливу увагу і акцент на превентивні заходи", – написав він.

Також він зазначив, що сьогодні некомплект складає близько 20% або 22 тисяч чоловік: "Зараз у всіх регіонах країни проходять конкурси. На 3500 вакансій подано понад 18 000 анкет. Це хороший результат. Прозорі конкурси на посади слідчих та дільничних, які проводять поліцейські комісії у всіх регіонах України ".

Крім того, Троян повідомив, що в 2017 році запланований повний запуск груп реагування патрульної поліції, дорожньої патрульної поліції, а також розвиток мережі ситуаційних центрів і активна робота по підвищенню кваліфікації поліцейських.

"В минулому році, коли в Нацполіціі було створено Управління по дотриманню прав людини в місцях неволі, розпочато оптимізація ізоляторів тимчасового тримання. З 380 ІТТ ліквідовані 133. У перспективі заплановано функціонування 147 ізоляторів.

Також ми впровадили інформаційну підсистему "Custody record" – міжнародна практика технічної фіксації поведінки утриманих в ІТТ та дій співробітників поліції. Зараз така система працює в 119 ІТТ. У роботі інші проекти, про них пізніше ", – написав він.

Щодо Інтерполу/Європолу, то, як зазначив Троян, в грудні 2016 року міністр внутрішніх справ України підписав Угоду про стратегічне і оперативне співробітництво з Європолом:

"Тепер наші правоохоронці можуть брати участь в спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами і створювати міжнародні слідчі групи.

Це дає нам можливість відпрацьовувати спільні масштабні операції по боротьбі з організованою злочинністю. В цьому році будемо поглиблювати співпрацю, особливо в напрямку протидії кіберзлочинності та тероризму ".