694586

У випадку, якщо парламент дасть добро на створення "народної міліції" на окупованих бойовиками територіях, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подасть у відставку.

Про це Аваков заявив у інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна", передає Корупція Інфо.

"У Мінських угодах прописані проекти типу "народна міліція", яка не підкоряється МВС України. Я не приймаю цього пункту, і ніколи не прийму. І мене ніхто не змусить", — наголосив міністр внутрішніх справ.

За його словами, будь-які схожі утворення прямо суперечать Конституції України.

"Поліція повинна бути українською, за українським законом і за єдиним стандартом. Особливої поліції, що не підкоряється нікому, не буде. Принаймні, це моя позиція. Може бути, що парламент вирішить інакше, але в цьому випадку я піду у відставку",
— додав Аваков.

Міністр також схвально відгукнувся щодо ідеї введення міжнародної поліцейської місії на Донбас, однак, за його словами, це буде можливо тільки за умови відновлення контролю України над державним кордоном на Донбасі.

Нагадаємо, раніше Аваков заявив: якщо в запропонованому проекті змін до Конституції України в частині децентралізації йтиметься про особливий статус Донбасу, то в парламенті не назбирається достатньої кількості голосів.