Брукс Ньюмарк, член парламенту Великої Британії з 2005 по 2015 роки. Також він займав крісло міністра у справах громадянського суспільства, а зараз Ньюмарк запрошений науковий співробітник на факультеті політики і міжнародних відносин Оксфордського університету.

УНН розпитав британського політика, яку реакцію викликав цей інцидент у Великій Британії, і як дві країни можуть протидіяти російським провокаціям.

Що британський уряд має намір робити зараз?

Велика Британія за підтримки НАТО зобов’язана підтримувати відкриті і безпечні морські шляхи в усьому світі, в тому числі в Чорному морі. Це правильно, що Захід, включаючи Велику Британію, готовий заявити про солідарність з Україною, а також підтримати міжнародне морське право.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи попереджувальний вогонь з боку РФ за курсом британського есмінця в Чорному морі, наголосив на необхідності якісно нового співробітництва між НАТО і Україною в Чорноморському регіоні. Яким може бути це нове співробітництво?

Велика Британія як і раніше прихильна захисту міжнародного права, в тому числі в Чорному морі. Велика Британія залишається рішучим союзником України і українського народу. У понеділок, на цьому тижні в Одесі на борту есмінця Великої Британії HMS Defender Міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін і заступник міністра оборони України Олександр Миронюк підписали меморандум про проекти морського партнерства між Великою Британією і ВМС України, в рамках якого Велика Британія допоможе Україні в нарощуванні військово-морського флоту.

Як складалися відносини між Великою Британією і Росією за останній рік? Як покращилися/погіршилися політичні та економічні проблеми?

Відносини між Великою Британією і Росією знаходяться на дуже низькому рівні. Путін продовжує вести себе як вередлива дитина, шукає уваги, який хоче сісти за стіл з великими дядьками (G7). Але насправді його погану поведінку по відношенню до України, його триваючі кібератаки на наших друзів в Східній Європі і країнах Балтії та його регулярні вторгнення в повітряний простір Великої Британії на півночі моєї країни призведуть тільки до подальшої ізоляції Путіна і його клептократичною уряду, Великою Британією, ЄС і США.

Варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що у питанні його можливої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним наразі “м’яч на боці РФ”.

Про це глава держави розповів у ефірі програми «VIP з Наталією Мосейчук» на телеканалі «1+1».

“Сьогодні це питання нашої можливої зустрічі. Я вважаю, що м’яч сьогодні на боці Російської Федерації”, – заявив він.

Також Зеленський відзначив, що Офіс президента України та Адміністрація президента РФ вже сконтактували щодо тем переговорів, терміну і місця двосторонньої зустрічі.

Також Володимир Зеленський вважає, що Україна і сама винна в тому, що вона досі не стала членом НАТО. На його думку, Києву протягом 13 років варто було б бути більш конкретним.

Зеленський переконаний, що тепер Альянс і США знають конкретні вимоги України.

Президент підкреслив, що вступ у НАТО – це питання безпеки, а не політики.

“Ми 13 років використовуємо це як політичне питання. Мені здається, що тиснули раніше неправильно, некоректно. Багато країн зрозуміли, що Україну можна тримати на такій відстані: ну добре, молодці, ще трошки, ще кілька реформ, ще щось. А ми потребуємо підтримки. У нас зараз війна. Зараз потребуємо конкретних дій від Альянсу і США. Це важливі меседжі, які Америка отримувала від нас точно”, – пояснив Зеленський.