Окупанти поставили за мету досягти стратегічних успіхів на фронті, тому вони намагаються взяти в кільце Авдіївку. Російські війська підтягують резерви.

Про це сьогодні, 12 жовтня, сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі одного з українських медіа.

Романенко підкреслив, що на фронті ситуація складається таким чином, що окупанти, формуючи великі резерви, змушені вводити їх частинами.

“На мій погляд, є підхід, пов’язаний із тактичним і стратегічним рівнем оцінки напрямків із погляду противника. Стратегія полягає в тому, що росіяни підготували цілу резервну армію, 25-ту. Але не змогли ввести в дію загалом це об’єднання, а з військового погляду це було б найефективніше. Ситуація на фронті змушує противника по частинах заводити резерви, це менш ефективно. Але, як робилося і минулого року, коли вони намагалися створювати великі резерви, так і цього року відбувається — завдяки діям українських Сил оборони. Тому замість ось такого ефективного способу вони кидають частини резервів на ті чи інші напрямки”, — пояснив експерт.

Романенко нагадав, що окупанти неодноразово заявляли про намір захопити Донецьку та Луганську області в їхніх адміністративних межах.

“Уже довгий час вони не можуть досягти цього завдання. Тому треба десь щось досягати, окрім Соледара і Бахмута. Оскільки закінчується рік, протягом якого, ще від січня, противник виконує свої стратегічні наступальні операції, які йому не вдаються”, — сказав гість ефіру.

Російські загарбники намагаються взяти в кільце Авдіївку та створити загрозу поблизу, але ЗСУ їм активно протидіють.

“А тепер переходимо на тактичний рівень. Противник намагається взяти в кільце або здійснити оперативне охоплення, в народі — котел. Якщо подивитися фланги, північні та південні, відстань між ними в районі Авдіївки всього 10 кілометрів. Тому в них така спокуса є військова, тактична, що якщо введуть свої резерви, а вони завели цілу бригаду на Авдіївський напрямок, то якимись зусиллями можна все це зімкнути, досягти котлів, які ніяк у них не виходять зробити”, — сказав Романенко.

Якби їм вдалося просунутися на Авдіївському напрямку, то загроза була б відповідна недалеко на південь, до розташованої Мар’їнки, доповнив експерт.

“І тому в сукупності вони тут зосередили такого рівня сили і намагаються реалізувати ці плани, чому заважають наші Сили оборони і активно протидіють їм”, — зазначив Романенко.

За його словами, противник зустрічає у відповідь контратаки українських військових на цьому напрямку.

“Сили оборони ведуть ефективні оборонні дії. Бої точаться досить наполегливо, із втратами, ясна річ. Але тут дуже важливо, що українська розвідка загалом ситуацію цю бачила заздалегідь, і тому було вжито адекватних заходів із нашого боку”, — резюмував Романенко.

Метою атак в районі Авдіївки, ймовірно, є сковування українських сил та недопущення їхньої передислокації на інші ділянки фронту.

Експерти зауважують, що поточні локальні наступальні операції військ поблизу Авдіївки, ймовірно, вказують на здатність росіян засвоювати і застосовувати тактичні уроки ведення бойових дій в Україні.

Варто нагадати, вчора, 11 жовтня стало відомо, що біля Авдіївки відбулася найпотужніша атака росіян із початку вторгнення.

Також повідомлялося, що росіяни проводять локальні наступальні операції у районі Авдіївки.

Крім того, 11 жовтня армія рф накрила вогнем житлові квартали Авдіївки. Загинув чоловік, також є поранені. Їх із переломами доправили до лікарні для надання невідкладної медичної допомоги. Ще одна людина зараз перебуває у реанімації. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури у Telegram.