Українські військові на передовому рубежі у селі Кринки Херсонської області, на лівобережжі Дніпра, фактично мають запас техніки.
Наразі туди не направлять важку гусеничну техніку, повідомив ветеран війни проти РФ, колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий. Це унікальна операція ЗСУ, яку вдалося зробити попри потужний спротив противника та постійні атаки.
«Насправді, трохи маємо техніки у Кринках. Дуже-дуже мало і, власне, важку гусеничну поки не перекидаємо, але насправді ми там не тільки пішки ходимо, як це було пару місяців тому, — колісна вже їздить. Тобто обережне перекидання техніки відбувається, але так — поки дуже обмежене», — сказав співбесідник.
Він наголосив, щоб українські сили почали активно пересувати техніку до Кринок, наші військові повинні спершу вийти до лінії Північнокримського каналу.
Звернемо увагу, що раніше Євген Дикий повідомляв, що українські війська не лише утримують плацдарм на лівобережжі, але й розширюють його. Екс-командир роти батальйону «Айдар» вказав, що цей плацдарм представляє серйозну небезпеку для російських загарбників.
«Давайте подивимося південніше — у нас там є плацдарм у Кринках, у нас є плацдарм на лівому березі Дніпра. І він росіянам реально, як кістка у горлі. Він для них страшенно небезпечний. А вони вже четвертий місяць поспіль не здатні зібрати достятньо велике угруповання, щоб все ж таки наших звідти витіснити. От і це дуже показово. Тобто вони вже не тягнуть два великих наступи: вже або Авдіївка, або Кринки…», — сказав експерт.
Експерт також вказав, що на лівобережжі українські військові не лише наміцно утримують свої позиції, але й активно розширюють їх.
«Буквально зараз, коли ми з вами розмовляємо, там дійсно відбито чергову спробу російського наступу, і навпаки іде розширення плацдарму, іде закріплення на нових рубежах вже за межами Кринок. Не буду поки анонсувати, де саме…», — заявив Дикий.
Нагадаємо, військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів, що Херсонський напрямок є зоною відповідальності російського угруповання військ «Днепр» чисельністю 80 БТГр, що має найгіршу штатну комплектацію в зоні бойових дій після кримської групи військ. Це менш як 400 танків, близько 900 бойових броньованих машин і менш як 600 артилерійських установок. Але на цьому плацдармі не проводиться жодних активних наступальних дій з боку ЗСУ. Втім, ворог поступово втрачає позиції уздовж лівого берега Дніпра.
«Ділянка, яка раніше була першим рубежем смуги забезпечення, першою лінією оборони на лівому березі, зараз, по суті, перетворилася на зону, де відсутній контроль позицій російськими військами, але й немає контролю ЗСУ. Це і визначає специфічність цього плацдарму. Росіяни регулярно втрачають позиції під тиском українських ДРГ, а також під тиском української артилерії з правого берега, що має перевагу за висотами», — каже Олександр Коваленко.
За словами експерта, повернутися на втрачені позиції у росіян можливості немає. Тим часом «сіра зона» починає впиратися в межі населених пунктів і міст — Олешки, Гола Пристань, Козачі Лагері, Кринки, Корсунка. І «купірувати» цей процес російські війська не можуть.
Крім того, у Командуванні морської піхоти підтвердили, що Сили оборони просуваються вглиб лівого берега Херсонщини. За їх словами, морпіхам у взаємодії з іншими підрозділами вдалося закріпитися на декількох плацдармах.
Ці операції надскладні через специфіку роботи на воді, кажуть військові. Це і важке транспортування через ріку людей, боєкомплекту та їжі, й часті обстріли екіпажів човнів, які російські дрони бачать «як на долоні» під час форсування Дніпра.