Кампанія Російської Федерації з дестабілізації України передбачає кібератаки, створення хаосу в українських містах та зміну політичної влади в країні.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю ВВС.

«На мою думку, вони (РФ – ред.) почали кампанію з дестабілізації в Україні, тому, гадаю, кібератака була частиною гібридної війни, яка розпочалась, як я казав, у 2014 році. А гібридні атаки – це частина гібридної війни, головна мета Кремля – це влаштувати хаос в українських містах та спробувати змінити політичну владу в нашій країні», – зазначив Резніков.

Відповідаючи на питання, чи готова Україна до жорсткої відповіді російській армії, яка має уп’ятеро більше солдат і танків та у 16 разів більше спроможностей на морі, міністр зазначив:

«Українська армія налічує 261 тис. людей, ми маємо можливість організувати сили територіальної оборони чисельністю 130 тисяч, у нас 400 тисяч ветеранів українсько-російської війни, тож я впевнений, що ми маємо можливість стримати цю активність Москви».

Крім того, міністр додав, що відкрита військова агресія проти України стане проблемою не лише для нашої держави, а й для всієї Європи.

«Для українців це не новина, що Кремль намагається змінити нашу долю. І так, це буде катастрофа не лише для України, це буде катастрофа для Європи, оскільки, ймовірно, кілька мільйонів мігрантів чи біженців стоятимуть на кордоні України з Польщею чи, можливо, між Німеччиною та Польщею», – зазначив Резніков.

Він також наголосив, що не вважає стратегічною помилкою вибір інтеграції України до ЄС та НАТО, що закріплено в Конституції держави, й укотре наголосив, що позаблоковий статус України до 2014 року не врятував її від агресії РФ.

Також нагадаємо, що у цьому ж інтерв’ю, Резніков зазначив, що у випадку вторгненя Кремля в Україну будуть мільйони біженців. Міністр оборони пояснив, що люди стоятимуть на європейських кордонах.

“Це буде катастрофа не лише для України, а й для Європи. Бо декілька мільйонів мігрантів, наших біженців будуть залишатися на українсько-польському кордоні, а може й на кордоні між Польщею та Німеччиною”, – заявив міністр.

Олексій Резніков зазначив, що основний меседж наразі – показати Кремлю, що країни розуміють всі загрози і можуть зробити цей напад дуже дорогим для Москви. Зокрема міністр пояснив, що можна розпочати з санкцій просто зараз – тобто “до, а не після”.

Також посадовець відповів на питання, чи не сприйме це Україна як зраду, якщо цих дій не буде.

Буде дуже пізно, тому що буде багато крові, будуть біженці, це буде катастрофа для Європи, – запевнив Резніков.

Міністр оборони України зауважив, що ця війна не лише на Сході України, адже вона “прямує на схід Європи”. Тому переконаний, що США, Велика Британія та європейські партнери можуть зробити більше для захисту Україну. Зокрема, мовиться про санкції.

У Заходу є такі можливості, як величезні статки російських олігархів, з найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна. І я вважаю, що Європа та США можуть показати їм, що дуже легко заморозити рахунки з їхніми статками, – наголосив Резніков.

Міністр впевнений, що Кремль буде підвищуватиме ставки.

“Далі будуть країни Балтії, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина. І можливо наступною метою буде Берлінська стіна”, – наголосив політик.