26 квітня 2018 року Печерський районний суд м.Києва своїм рішенням зобов’язав уповноважених осіб Нацполіціі внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення і почати досудове розслідування стосовно голови Всеукраїнської політичної партії «Братство» Д. Корчинського, який відкрито закликав до фізичного знищення лідера Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктора Медведчука, передає Корупція.Інфо

Про це повідомили у виконкомі Руху.

Як відомо, Дмитро Корчинський заявив, що «ця людина (Медведчук) повинна бути відразу посаджена або застрелена»

«Публічні заяви Корчинського, що пролунали в прямому ефірі на телеканалі «Еспрессо.ТV», слід розцінювати як підбурювання до підготовки особливо тяжкого злочину, передбаченого частиною першою статті 115 КК України – умисне протиправне заподіяння смерті іншій особі, тобто вбивство (частина перша статті 14 , частина четверта статті 27 КК України)», – йдеться в заяві виконкому.

Крім того, в «Українському виборі» звернули увагу на бездіяльність Нацполіціі і її політичну заангажованість.

«Не дивлячись на те, що даний злочин відноситься до особливо тяжких, незважаючи на те, що заклики до фізичного знищення, а по суті, до вбивства Віктора Медведчука (суспільно-політичного діяча, що займається миротворчою діяльністю і відстоює ідею мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, спецпредставника з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої гуманітарної групи по мирному врегулюванню ситуації в Донецькій і Луганській областях, завдяки якому вдалося повернути додому, до рідних і поблизу їм, більше 480 громадян України) були публічними, посадові особи Нацполіціі проявили злочинну бездіяльність – не внесли відомості в ЄРДР. Такі дії представників Національної поліції можуть свідчити про їх політичну заангажованість», – вважають в русі.

У русі також підкреслили, що за останні чотири роки «розгул радикалізму та націоналізму в країні, на словах декларує прагнення до європейських цінностей і правових стандартів демократичної спільноти, досяг небачених масштабів».

Популярне: Держава може відмовити у знижці на "комуналку": 7 причин втратити субсидію у 2018 році

«Так звані патріотичні сили – націоналісти, радикали всіх мастей, – узурпували монополію влади на застосування сили. Сьогодні вони проводять в країні справжній терор, переслідуючи політичних опонентів і зводячи з ними рахунки, тим самим демонструючи всьому світу, що в Україні на перше місце поставлено право сили, а державну політику формує не партія миру, підтримувана мільйонами українців, а «партії війни», що працює на розкол суспільства і ескалацію збройного конфлікту і спирється на насильство», – йдеться в заяві.