Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс анонсувала створення нового союзу з Україною та Польщею на тлі російської агресії.

За її словами, тристоронні зв’язки з Польщею та Україною допоможуть захистити свободу та демократію у Східній Європі.

Про це повідомляє прес-служба уряду Великої Британії.

“Цього тижня Велика Британія оголосила про новий пакет підготовки, підтримки та оборонного озброєння для України, щоб посилити її оборонні можливості. І ми працюємо з нашими партнерами над заходами високого впливу, спрямованими на російський фінансовий сектор та фізичних осіб. Ми також зміцнюємо наше двостороннє партнерство після переговорів на високому рівні в Лондоні в грудні – і ми сприяємо новим тристороннім зв’язкам з Польщею та Україною”, – йдеться у повідомленні.

Трасс також закликала усіх союзників активізуватися та продовжувати підтримку України на тлі російської агресії.

“Нам потрібно, щоб усі активізувалися. Разом із нашими союзниками ми продовжуватимемо підтримувати Україну та закликати Росію до деескалації. Те, що відбувається у Східній Європі, має значення для всього світу. Загрози свободі, демократії та верховенства права є не лише регіональними – вони глобальні. І тому ми повинні відповідати разом”, – додала вона.

Своєю чергою на сторінці Ради з геостратегії у Twitter опублікували мапу нової групи.

Зауважимо, дещо раніше Трасс під час свого виступу у Сіднеї заявила, що Росія у разі вторгнення в Україну матиме такі ж жахливі наслідки щодо людських втрат, як і Радянський Союз після вторгнення до Афганістану.

За словами Трасс, вторгнення покаже, що Кремль «не вивчив уроки історії». Широкомасштабні бойові дії, на думку міністра, призведуть до втрати багатьох життів, у тому числі і російських військових. У цьому контексті міністр згадала війну в Афганістані, яку вів Радянський Союз та війни в Чечні.

У контексті російських загроз Україні – а також анексії Криму та конфлікту на Донбасі – Трасс нагадала про Будапештський меморандум 1994 року, в якому Росія зобовʼязалася захищати територіальну цілісність України.

За словами британського міністра, у разі російського вторгнення Захід запровадить проти Росії «дуже серйозні санкції». Крім того, Велика Британія постачає Україні зброю – нещодавно було оголошено, зокрема, про постачання протитанкового озброєння, що викликало критику в Москві.

Трас у своєму виступі різко критикувала як Путіна, так і китайського лідера Сі Цзіньпіна. Вона назвала Росію та Китай «глобальними агресорами», які «експортують диктатуру», підтримуючи керівництво таких країн, як Білорусь, КНДР та Мʼянма. За словами британського міністра, глобальні агресори зараз найсильніші з часів Другої світової війни.

Їм може протистояти лише єдність світових демократій – «вільного світу». Країни Заходу, на думку Трас, мають співпрацювати з такими державами, як Австралія, Ізраїль, Індія, Японія та Індонезія.
Економічна залежність від РФ

Як заявила Трасс, Заходу необхідно подумати про зниження економічної залежності від Росії, як Австралія знижує залежність від торгівлі з Китаєм.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та канцлер Німеччини Олаф Шольц узгодили спільну позицію щодо наслідків для Росії у випадку вторгнення на територію України. Про це йдеться у заяві офісу британського прем’єра за результатами їхньої телефонної розмови, пише “Європейська правда”.

“Лідери обговорили тривожні події на українському кордоні та погодилися, що подальша військова агресія дорого коштуватиме для Росії. Вони поділилися глибокою стурбованістю триваючими дестабілізаційними діями Росії в Україні і заявили, що будь-яке вторгнення в Україну було б серйозною стратегічною помилкою”, – йдеться у заяві.

Джонсон наголосив на важливості спільної роботи союзників по НАТО над скоординованою відповіддю.