Ворогу не вдається розвинути наступальний успіх під Бахмутом. Про це повідомив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.
“Ворогу не вдається розвинути успіх у наступальних діях. При цьому по ньому наноситься вогонь. Не дається просуватися далі й здобувати якісь тактичні перемоги”, – розповів він.
Череватий зазначив, що Бахмут і надалі є головним епіцентром бойових дій. За добу відбулося 102 обстріли різними типами артилерії й 72 боєзіткнення в районі населених пунктів Дубово-Василівка, Оріхово-Василівка, Іванівське й безпосередньо Бахмут. В районі міста було 35 обстрілів та 12 боєзіткнень.
Бахмут свою роль як скалка і м’ясорубка для російської армії відіграв. Україна не хапається за топоніми. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав офіцер ЗСУ Олександр Кравцов.
Він зазначив, суспільство розуміє, що символізм це не те що дозволить Україні перемагати.
“Зараз ми можемо Бахмут як утримувати, так і залишити. Якщо вчора було рішення утримувати — то Збройні сили утримують. Для цього використовуються всі засоби, відновлюються всі комунікації за містом з боку Костянтинівки та Збройні сили продовжують боротьбу”, — сказав Кравцов.
За його словами, немає жодної таємниці в тому, що ЗСУ поступово йдуть із кварталів міста, залишаючи безліч російських трупів.
“Останні, напевно, сім місяців ведуться бої за кожен будинок, за кожну вулицю. Дійсно, Збройні сили України контролюють не все місто, а його більшу частину. Там, де було невигідно, Збройні сили відійшли на більш вигідні позиції, зайняли висоти або територію міста за річкою”, — розповів офіцер.
Він звернув увагу, “вагнерівці” виснажені, боєприпасів у них мало, тому займаються мародерством.
“Нескладно знайти в їхніх каналах, як вони вивозять фурами алкоголь із заводу шампанських вин”, — повідомив він.
Олександр Кравцов наголосив, що ЗСУ повернуть Бахмут, навіть якщо тимчасово доведеться його залишити.
“Якщо наше командування ухвалить рішення відійти від Бахмута, щоб зберегти більше життів, це для нас буде просто крок, а для них — втрата міста і тотальна поразка, яка може за собою спричинити ланцюгову реакцію, яка була в Балаклії. Згадаймо, що було на початку вересня. Збройні сили України мали звільнити Балаклею, а звільнили в підсумку всю Харківську область. Пригожин боїться так само ефекту карткового будиночка або ефекту доміно”, – пояснив ситуацію військовослужбовець.
Він додав, що українські захисники Бахмута — люди зі сталі.
Екс-радник міністра МВС Ростислав Смирнов розмірковує так:
“Справді, ми бачимо, що основне своє завдання (стримування та максимальне знищення окупантів) Бахмут вже багаторазово перевиконав. Саме тому останнім часом, коли відбувався активний наступ на це місто і не менш активна його оборона, кількість утилізованих загарбників зросла в рази. Так, сьогоднішнє зведення Генштабу повідомляє про те, що вчора ліквідовано понад тисячу окупантів, а всього за неповний рік знищено їх уже близько 155 тисяч. Саме тому Бахмут українські військові триматимуть стільки, скільки зможуть”.
Основна наша стратегія на цей час – вимотування ворога, знищення якнайбільшої кількості його сил і засобів, перебуваючи в активній обороні, пояснює експерт. Після чого, дочекавшись від закордонних партнерів постачання нових видів озброєнь і техніки, у тому числі з уже навченими екіпажами (українські воїни проходять його на Заході), піти у весняний контрнаступ, про який так багато йдеться.
“Про те, що російським наступальним діям залишилося недовго, відкрито говорять багато. Жодна армія сучасного світу не може собі дозволити так воювати — класти своїх солдатів тисячами, щоб взяти кілька десятків або сотень метрів. Ще деякий час — і росіяни видихнуться, — прогнозує Ростислав Смирнов. – А їх і раніше невмотивовані солдати, остаточно втратять навіть мінімальний запал, бачачи кількість втрат та ставлення до них командирів”.