Генеральний прокурор України Віктор Шокін володіє величезним маєтком, який не внесений до декларації про доходи.

Про це йдеться у відеорозслідуванні активістів руху «Без парканів», яке розміщене у Мережі, передає Корупція Інфо

Журналісти заявили, що замість пасовища, для якого орендували ділянку, за високим парканом стоїть маєток із басейном. Проте в селі Забір'я Києво-Святошинського району сам Віктор Шокін спілкуватися із представниками ЗМІ відмовився та швидко поїхав на «Mercedes S Class». За  ним поїхала машина супроводу «Toyota Land Cruiser». А біля будинку цілодобово чергує міліцейська охорона.

«Подаровані сотні квадратних метрів, не внесене в декларації майно, господарство з баранчиків, овець та індиків, високий паркан і власний басейн. Що ще вам потрібно знати про генерального прокурора?»  – йдеться в описі під відео.

Журналісти звірили дані оприлюдненої декларації Генпрокурора із даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За доступ до цієї інформації вони заплатили 17 гривень. 

Як стало відомо, Генеральний прокурор, заповнюючи свою декларацію про доходи за 2014 рік, не вказав у ній нерухомість, яка йому належить та у якій він фактично проживає.

Із даних реєстру майнових прав журналісти дізналися, що Шокіну належить також 1/3 чотирьохкімнатної квартири у Харкові по вулиці Роберта Ейдемана 10. Дані про що він не вніс у декларацію.

Територія маєтку Шокіна розкинулася на 22 сотках землі в селі Забір'я. Тут вартість 1 сотки землі тут, за даними журналістів, починається від 5 тисяч доларів США. До маєтку Генпрокурора входить будинок площею 869,7 м2, критий басейн, декілька менших будівель.

До літа 2014 року власником будинку офіційно був сам Шокін. Однак минулоріч у липні ділянку переписали на Вероніку-Анастасію Гриневич.