Вісімнадцятирічна уродженка Нової Каховки, співачка-новачок Лідія Кривець отримає притулок у Росії після того, як її батьки виїхали з України нібито через політичні переслідування, передає Корупція.Інфо

За словами дівчини, у 2014 році її родина, у якій вона є єдиною дитиною, покинула рідне місто, нібито побоюючись переслідувань СБУ за участь батька в Антимайдані. На той момент у 15-річної Лідії було тільки свідоцтво про народження.

Популярне: "Почали відтісняти і…": На Банковій перші сутички між поліцією і прихильниками Саакашвілі, дізнайтесь подробиці

Сім'я дівчини вирушила до окупованого Росією Криму, де розповіла про переслідування їх батька в Україні та спроби СБУ "шити" сепаратизм". На ділі ж, як зазначила Лідія, у 2014 році батько "встиг повоювати на Донбасі" та стати членом так званого Союзу добровольців Донбасу.

При цьому на півострові в притулку сім'ї відмовили, після чого розлючений батько прийняв рішення написати відкритого листа президенту РФ.

"Батько написав відкритого листа Путіну, де розповів про наші обставини, і опублікував його в інтернеті, і, знаєте, це подіяло. Батькам дали у 2015 році притулок, а мене як неповнолітню вписали в документ мами", – похвалилася дівчина.

Часу на півострові Лідія не втрачала та стала вчитися в одній із севастопольських шкіл. Паралельно брала участь у місцевій пісенній самодіяльності, записала з російським репером Сашею Чейзом пісню про "російський Севастополь".

За цей час ні в Москві, ні в Московській області сім'ю так і не зареєстрували. Незадовго до терміну депортації батько дівчини отримав допомогу вищезгаданого Союзу добровольців Донбасу – сім'ї надали тимчасовий притулок.

Коли ж Лідії виповнилося 18, дівчина знайшла спосіб довести, що в Україні їй загрожує небезпека.

"Я змогла в підсумку довести, що така небезпека мені загрожує. Лариса Шеслер (керівник Українського союзу політв'язнів і політемігрантів. – Ред.) направила в міграційні служби лист від Українського союзу політв'язнів і політемігрантів, що я була неодноразовим учасником фестивалів російської патріотичної пісні, а тому в мене будуть проблеми в разі повернення. Це допомогло. У мене прийняли заяву", – додала Лідія.

Дівчина зізналася, що дуже щаслива отримати в Росії "хоч якісь документи". У майбутньому сім'я має намір докладати всіх зусиль, щоб отримати російське громадянство.