Група депутатів подала на розгляд парламенту законопроект №6730, який передбачає підвищення штрафів за викидання сміття "повз смітник", передає Корупція.Інфо
Документ подали 12 нардепів, головний ініціатор – перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.
Згідно пояснювальної записки, неконтрольоване й переважно безкарне викидання сміття в не призначених для цього місцях стало серйозною проблемою практично на всій території України, особливо в містах. Саме тому необхідно запровадити відповідальність за викидання сміття "будь-куди".
В кодексі про адміністративні порушення пропонують прописати, що за викидання сміття з вікон і дверей вагонів потягів загрожує штраф 340-850 грн (у чинному варіанті – 34-170 грн).
За викидання сміття з вікон і дверей автобусів, маршруток, тролейбусів або трамваїв; за борт річкового та маломірного судна пропонують підвищити штрафи так само до 340-850 грн – раніше сума складала від 8,5 до 17 грн.
Окрім того, автори акту пропонують створити нову статтю в адміністративному кодексі – про викидання сміття "повз урну".
Згідно документу, викидання побутових відходів у населених пунктах за межі ємкостей, призначених для збирання, утилізації чи переробки сміття тягне штраф 340-850 грн, а за повторне подібне порушення – від 850 до 1700 грн, якщо це не стосується описаних вище випадків.
Уточнюється, що Нацполіція отримує право розглядати адміністративні справи про порушення чистоти в населених пунктах та в інших визначених законом місцях.
Нагадаємо, проблему сміття в Україні загострила пожежа на Грибовицькому звалищі в травні 2016 року, після якої на полігон припинили відвантажувати відходи. Львівська влада намагалася домовитися про вивезення сміття до інших регіонів, але наразилася на протести мешканців. Через ситуацію зі сміттям діяльність міського голови було піддано критиці з боку президента і прем'єра. Зокрема, Петро Порошенко говорив, що Садовий "за два з половиною мерських строки не зміг вирішити найгостріше комунальне питання і буквально засипав сміттям найкрасивіше європейське місто України".
У червні поточного року влада Львова погодилася передати ОДА функції з вивезення сміття. В середині липня повідомили, що у Львові завершили прибирання всіх переповнених сміттєвих майданчиків.