Реформа загнала українців у безвихідь

У 2017 році хвалена пенсійна реформа, яка позиціонувала себе як чергове "покращення", тільки додала українцям головного болю. По суті, окрім підвищення пенсійного віку і трудового стажу, люди нічого толком і не отримали, ще й виявилося, що багато хто не заслужив на нормальний вихід на пенсію, передає Корупція.Інфо

Популярне: Дружина справжня царівна і чудові діти: Олександр Шевченко розповів щиру правду про свою сім’ю, насправді вони…

Так, український уряд вирішив якось виправити ситуацію, що склалася і ухвалив Постанову №1098 від 27 грудня 2017 "Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримало права на пенсійну виплату".

Даний документ визначає механізм призначення в період з 1 січня 2018 до 31 грудня 2020 року тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка не отримала права на пенсійну виплату в зв'язку з відсутністю страхового стажу. Однак допомога виплачуватиметься не всім, головна умова – наявність не менше 15 років страхового стажу.

Так, для призначення тимчасової допомоги людина повинна подати органу соціального захисту населення такі документи:

Заява;
документ, що засвідчує особу;
інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адреса місця фактичного проживання);
документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;
декларацію про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;
копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку було визнано недієздатною).

Розмір допомоги вважатимуть як різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом родини в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Варто зазначити, що така допомога не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Положення даної Постанови починають застосовуватися з 1 січня 2018 року.