Глава Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що країни Європи будуть змушені компенсувати Росії шкоду, яку завдали санкції, ведені через її напад на Україну.
“Країни Європи мають розуміти таке. По-перше, санкції проти Російської Федерації є незаконними. До цієї теми ми ще повернемося і порахуємо шкоду, яку ви завдали нашій економіці. Вам доведеться у будь-якому разі її компенсувати. Як і коли – питання часу”, – написав Володін у Telegram.
За його словами, поки низка європейських країн розмірковують, купувати чи ні російський газ за рублі, Росія має куди його перенаправити, і “не має бажання рятувати” європейські країни.
“Не думайте, що ви єдині споживачі російських енергоресурсів. Наша країна має куди їх перенаправити. Тим більше, як партнери ви ніякі. Виникає питання: у чому наш інтерес? Рятувати вас? Але бачачи хамське ставлення до нашої країни та людей, шалену русофобію, яку ви розгорнули, жодного бажання немає”, – написав Володін.
Зауважимо, кінець квітня та початок травня будуть насиченими з огляду на хроніки падіння Росії.
Після виборів у Франції Євросоюз має схвалити вже шостий санкційний пакет, який, зазвичай скоординований із заходами з боку США та Британії, має принаймні частково покласти край фінансуванню російської війни проти України нафтовою валютою. А незабаром після того на календарі – російський зовнішній дефолт.
Поки цього не відбулося, попередньо схвалені санкції вступають в дію, відрізають Росію від старих джерел для ведення війни та утримання рубля, і змушують РФ шукати все нові евфемізми, аби не перелякати “простих росіян”.
Економічне падіння триває, санкції наближаються, а від Росії відхрещуються власні мільярдери.
Голова Центрального банку Російської Федерації Ельвіра Набіулліна очікує на суттєві економічні проблеми в другому-третьому кварталі. Про це повідомляє Reuters.
Кризу в фінансах та економіці Набіулліна завуалювала словосполученням “структурні перетворення”.
“Період, коли економіка може жити за рахунок резервів, обмежений. І вже у другому та третьому кварталі ми вступимо в період структурних перетворень та пошуку нових бізнес-моделей”, – повідомила вона.
Санкції здебільшого торкнулися фінансового ринку, “але тепер вони почнуть все більше позначатися на економіці”, сказала вона.
“Основні проблеми будуть пов’язані з обмеженнями на імпорт та логістикою зовнішньої торгівлі, а надалі і з обмеженнями на експорт”, – додала голова центробанку.
За її словами, російським компаніям доведеться адаптуватись.
“Російським виробникам потрібно буде шукати нових партнерів, логістику або переходити на випуск продукції попередніх поколінь”, – сказала вона.
Експортерам доведеться шукати нових партнерів та логістичні схеми, а “все це потребуватиме часу”, сказала Набіулліна.
Безжальна і беззмістовна війна росії проти України продовжує створювати для громадян країни-агресора перспективи залишитися без роботи. За останні кілька днів французький бренд косметики L’Occitane закрив всі свої магазини в РФ, а фінський виробник фарб Teknos зупинив завод. Разом з виходом цих двох компаній росіяни втратять щонайменше близько тисячі робочих місць.
До того ж, компанії не поспішають відкривати заплановані нові магазини. Буквально днями кілька великих російських продуктових мереж повідомили про те, що заморозили плани по відкриттю нових точок. Це значить, що відкритих вакансій на ринку праці стане менше.
Заперечувати зростання безробіття не можуть навіть офіційні представники влади агресора. Так, мер російської столиці спрогнозував близько 200 тисяч безробітних через вихід з ринку іноземних компаній. Відповідних нових місць їм немає, тож пропонують перекваліфікацію або громадські роботи, – передає “Економічна правда”.
Цей негативний тренд не рятує навіть практика деяких компаній, таких як Google, JPMorgan, Goldman Sachs, McKinsey чи Visa перевозити своїх російських співробітників в інші країни. Тож прогнози аналітиків щодо 2 млн безробітних цілком можуть справдитися.
Ще більше проблем для працівників може тягнути за собою ускладнення оптимізації податків для російських компаній.