Керівник НАТО в 2009-2014 рр. і позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен заявив, що Росія може повторити в Білорусі український сценарій з війною і анексією територій, якщо офіційний Мінськ не почне реформувати державу.
За його словами, якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко не хоче жити під кнутом президента РФ Володимира Путіна, то йому потрібно вибирати або реформи, або ж загрозу зі сторони Росії.
«Ми чули заяви Путіна, де він сказав, що Білорусь повинна бути включена в велику російську держава, як Кримський півострів. І я б хотів, щоб Білорусь отримувала більше допомоги від Заходу. Але нам потрібно бачити переорієнтацію Білорусі до свободи і демократії », – повідомив Андерс Фог Расмуссен.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Він стверджує, що почати реформи – це єдиний спосіб для білоруського народу і керівництва уберегтися від агресії росіян. Тільки це може захистити від російської агресії.
Варто зазначити, що за останні кілька років в Росії набагато частіше проводили військові навчання. У навчаннях «Схід-2018» взяли участь 300 тис. солдатів. Аналітики Шведського інституту оборонних досліджень вважають, що Росія готується до великої війни. У Швеції провели дослідження на замовлення Міноборони. В результаті була опублікована доповідь, в якому зазначено, що Росія готується до ведення повномасштабної війни. Дослідники вивчили дані про маневри ВС (Військових сил) РФ з 2009 року. Найбільше уваги в РФ приділяли локальним конфліктах, проте в даний момент мова йде про велику війну.
Росію не перший раз запідозрили в підготовці широкомасштабних військових дій. В кінці минулого року Валентин Петров – керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України, заявив, що Росія може почати Третю світову до 2024 року.
Варто зазначити, що вже 21 лютого, на наступний день після промульгації закону – публікації його в газеті "Голос України", вступили в силу зміни до Конституції, які закріплюють намір України стати членом Європейського Союзу і системи колективної безпеки НАТО. Прагнення України оформлено у вигляді закону під номером 9037.