“Одна Білорусь – два президенти” або “венесуельський синдром” по-білоруськи набирає обертів. Польща слідом за Литвою відмовилися визнавати Лукашенка законно обраним президентом.

Про це заявив глава польського МЗС Збігнєв Рау:

“Ми не можемо вважати президента Олександра Лукашенко, таким що отримав легітимність від демократичного суспільства. Це зовсім інший суб’єкт. Тому наша політика адресована білоруському суспільству “.

Тут варто нагадати, як в Польщі на економічному форумі Тіхановській раніше вже вручили нагороду як обраному президенту Республіки. А також те, як без п’яти хвилин “уряд у вигнанні”, Координаційна рада, провела своє перше засідання, де обговорювали формування організації, принципи її роботи та вимоги до влади.

Про це пише телеграм канал “Клименко.Тайм”.

Повторимо нашу оцінку, що спокійно в Білорусі вони функціонувати не зможуть, але зате їх зустрічатимуть іноземні лідери і запрошуватимуть “на килим”. Такий собі “уряд і президент у вигнанні”.

Тим часом Лукашенко бере курс на Схід, де його і визнають президентом. І це явно не подобається ні Польщі, ні колективному Заходу. Хоча ключові гравці з цього табору своє остаточне слово щодо визнання-невизнання Лукашенка президентом Білорусі ще не сказали, – пише канал.

До слова, Білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська звернулася до президента Росії Володимира Путіна через зустрічі з Олександром Лукашенком, який очолював Білорусь п’ять термінів поспіль.

Слова Тіхановської опублікували на Telegram-каналі “Пул Першої”.

У зверненні головна конкурентка Лукашенка, легітимність переобрання якого на шостий термін поставили під сумнів громадськість і спостерігачі, висловила жаль через те, що з ним ведуть переговори на вищому рівні.

“Я хочу нагадати Володимиру Путіну: що б ви не взяли і про що б ви не домовилися під час зустрічі в Сочі – це не матиме законної сили. Всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенком, будуть переглянуті новою владою.

Тому що білоруський народ відмовив Лукашенку в довірі і підтримці на виборах. Я дуже шкодую, що ви вирішили вести діалог з узурпатором, а не з білоруським народом “, – сказала Тіхановська.

Що цікаво, що Президент Білорусі Олександра Лукашенко в понеділок, 14 вересня, прилетів в Сочі і провів зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Офіційна зустріч почалася близько 14:40. Сторони, зокрема, домовилися про надання Білорусі кредиту на $ 1,5 млрд.