Зміни стосуються громадян з країн, які становлять ризики для України, передає Корупція.Інфо

Популярне: Краще б мовчав!!! Гройсман ТАКЕ розповів про свого сина, що в школярів аж вуха позакладало

Україна запроваджує від наступного року правила перетину кордону за біометричними паспортами для громадян з країн, які становлять ризики для України. Про це повідомив президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Харківщину

“Найближчими годинами має бути оприлюднено рішення РНБОУ, яким передбачається, що починаючи від 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні”, – зазначив глава держави.

Порошенко наголосив, що перелік відповідних країн затверджується урядом.

“Це не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням і буде забезпечення фіксація цих біометричних даних”, – підкреслив він

За словами президента, процедура буде проходити в три етапи. Перший – подання попереднього повідомлення про намір відвідати Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові. Другий – фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних, і третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

“Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою”, – зазначив глава держави.

Нагадаємо,  ще в липні повідомлялось, що Україна запровадить біометричний контроль для громадян інших держав, які перетинають український кордон. Відповідне рішення ухвалили на засіданні РНБО 10 липня, повідомив президент України Петро Порошенко.

“Йдеться про посилення контролю за в’їздом, виїздом та перебуванням громадян інших держав на території України. Ми запроваджуємо біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають український кордон. Ми маємо зняти всі біометричні дані, включно і відбитки пальців і цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тepopизмом”, – наголосив тоді президент.