На цей раз в списку кандидатів, напевно найскандальніший претендент, людина, що вже тричі намагається потрапити до ВР, та яка періодично, а головне масово "світиться" на сторінках ЗМІ.
Мова йде про Богдана Дубневича – президента АПП «Львівське», висунутого Блоком Петра Порошенка.
Цього року брати знову спробують проскочити до парламенту тандемом. Адже добре відомо, що і бізнесова та політична діяльність Богдана та Ярослава настільки переплетена, що у Львові їх вважають за одного персонажа під спільним іменем "брати Дубневичі".
Початок їх бізнес бере з горбачовських часів. Саме тоді Богдан відкрив кооператив з випуску дешевого модного взуття. Однак, перший бізнес приніс не стільки прибутки, скільки проблеми! За інформаціієї ЗМІ, Богдан отримує восьмирічний термін за розкрадання майна.
Проте за три роки виходить на волю за станом здоров’я і невдовзі вже очолює аграрне підприємство у рідній Зубрі. АПП «Львівське», яке і досі залишається важливою ланкою в їхній бізнес-імперії.
Статус Олігарха
Справжніми олігархами братів Дубневичів зробило знайомство і довгорічна співпраця з нині покійним Георгієм Кірпою – начальником Львівської залізниці, а згодом – міністром транспорту України.
Створене братами НВП «Колійні технології» завдяки Кірпі отримувало багатомільйонні державні замовлення, ставши монополістом у виготовленні цілої низки залізничних деталей. Ба більше, навіть трагічна загибель міністра у 2004 році не відсунула Дубневичів від цієї годівниці.
Однак братам і досі закидають, що їх «залізничний» бізнес мав кримінальну специфіку: велика частина отриманих від Укрзалізниці державних коштів за допомогою фіктивних фірмі виводилася з легального обороту.
Теплоенергетика
Бізнес Дубневичів поширюються також на комунальну теплоенергетику (ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу).
Цікаво, що нещодавно Дубневичів оштрафували за бажання нажитись на обігріві мешканців Нового Роздолу.
Суд визнав правомірним рішення Антимонопольного комітету про накладення штрафу на ТОВ «Енергія-Новий Розділ» за неправомірне нарахування плати за спожиту теплову енергію власникам квартир у Новому Роздолі (Львівська обл.). Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 7 жовтня.
Землевласництво
Через свої бізнес-структрури брати він є одними з найбільших землевласників у на Львівщині, володіючи більше 10 тисяч га землі.
Цікаво, що методи, якими вони скуповували чи орендували сільськогосподарські угіддя та інші землі, далекі від цивілізованих.
Кілька років тому виник величезний скандал внаслідок рішення обласної ради передати Дубневичам 5 тис. га лісів у Самбірському районі.
Найвідоміші об’єкти власності
Дубневичам належать – чотириповерховий будинок на проспекті Шевченка біля пам’ятника Грушевському, грандіозна псевдоісторична новобудова (на місці двох зруйнованих будинків) біля Галицького ринку та нещодавно придбана на аукціоні історична кам’яниця на площі Ринок, 28.
Статки братів Дубневичів
Два роки їх оцінили у 38,2 млн доларів.
Вибори
У 2002 році Богдан здійснює першу спробу прорватися до Верховної ради. Увесь Львів тоді заполонили білборди, де він красувався тлі жовтих ланів і синього неба під гаслом «І словом, і ділом» – відвертим плагіатом передвиборного слоган ющенківської «Нашої України».
У 2012 році, під час другої спроби стати депутатом Верховної ради, Богдан Дубневич знову вибирає формальний статус самовисуванця. І знову невдача. Попри мільйони, витрачені на «задобрювання» виборця, у боротьбі з креативним представником «Свободи» Юрієм Михальчишиним, «Свободівець» переміг набравши у підсумку: 57.21% проти 28.35%.
На цей раз Дубневич заручився підтримкою президентського блоку, що зважаючи на рейтинги й популярність партії, може принести йому позитивні плоди для цьогорічної кампанії. Мало того, його попередній головний суперник Михальчишин, як і сама «Свобода» вже не мають такої популярності, як два роки тому. Тому імовірно, що цього разу перешкодити мільйонним статкам не вдасться нікому.
ЗМІ
У Богдана Дубневича склалися непрості стосунки із засобами масової інформації. Ось уже кілька років триває справжня інформаційна війна з газетою «Експрес», кілька років тому конфлікт виник у братів і з телеканалом ЗІК.
Усе це подвигло Дубневичів на створення власного медіа-холдингу, в який входили «Львівська газета», радіо «Галичина-FM» та інтернет-видання «Галнет».
Автор: Кай Кіт
Джерело: Львівський портал, ПолитРада, ЦВК, ZIK
· «Ватніки» зі сходу у мультиках Ірени Карпи (відео)
· «Кіборг» з аеропорту пояснив бойовикам, хто насправді найкрутіший