В Україні очікуються серйозні зміни підходів до роботи центрів зайнятості.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив міністр соціальної політики та праці Павло Розенко, передає Корупція.інфо
"Від класичного підходу, при якому служба зайнятості – це державний орган, а його співробітники – держслужбовці отримують зарплату в тому числі з фонду соцстрахування, ми перейдемо до створення нормального агентства зайнятості. Думаю, в процесі реформування самої вертикалі служб зайнятості будуть відпрацьовані нові підходи, в тому числі щодо реєстрації безробітних, стимулювання людей не отримувати допомогу, а все-таки шукати роботу", – розповів Розенко.
Зараз, у зв'язку з неефективною роботою державних центрів зайнятості, люди звертаються туди, як правило, з однією метою – за допомогою з безробіття. Але отримати її можуть не всі, а тільки ті, хто звільняється з офіційного місця роботи і має відповідний страховий стаж.
Ці люди стають на облік, як правило, на 8-10 місяців, тобто на той термін, протягом якого мають право отримувати допомогу. Після цього знімаються з обліку. Але це не означає, що люди знайшли роботу і перестали бути безробітними. Тому стандартна ситуація: близько 500 тис. осіб зареєстровані в центрах зайнятості, та 1,7-2 млн формально безробітних.