люстрація корупція.інфо

Глава департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко каже, що прокурори зараз всіляко намагаються уникнути люстрації і залишитися на своїх посадах.

Про це вона сказала в інтерв'ю виданню «Главком», передає Корупція.інфо.

Козаченко зазначила, що прокуратура в Україні завжди була репресивним органом.

«А останнім часом вона використовувалася виключно як машина забезпечення політичних і фінансових інтересів певних груп. Говорити про те, що прокуратура забезпечувала захист держави, не доводиться. Її нинішній зміст не відповідає тим нормативним актам і порядку роботи, які приписані », – сказала вона.

«Зрозуміло, що ті чиновники, які там знаходилися, всіма правдами і неправдами зараз намагаються утриматися на своїх посадах. Але у них не дуже-то виходить. Коли є прецеденти, люди, журналісти роблять їх публічними. І в рамках публічності ці співробітники прокуратури вже не готові діяти », – наголосила представник Мін'юсту.

Вона навела приклад:

«Перший заступник прокурора Харківської області Володимир Суходубов, який був і прокурором Харкова та заступником прокурора області, та першим заступником. Якщо подивитися на ситуацію, яка була в Харкові – сепаратистські рухи, «Тітушки», низький рівень дотримання прав і свобод – ставало ясно, що люди, які забезпечували тоді роботу багатьох органів так, як вони це робили, більше на державній службі не потрібні. Суд його поновив на посаді. Але громадськість активно піднялася, і, врешті-решт, сам Суходубов відкликав свій позов. Він не готовий був публічно з цим зіткнутися. З чотирьох засідань, які були, він ні на одне не з'явився в суд особисто ».

Але, визнала Козаченко, є й інші випадки, що мали інший фінал.

«Ще є одна судова справа щодо відновлення чиновника потрапив під люстрацію в Запоріжжі (начальник управління моніторингу корупційних ризиків уряду Андрій Жовнер. – Прим. Ред.). Суд першої інстанції його поновив. Апеляція на це рішення буде розглядатися в квітні », – сказала вона.

Джерело: Корупція.інфо