27 вересня почалося нове загострення в районі Нагірного Карабаху — Вірменія та Азербайджан відновили бойові дії. Уже три дні поспіль з’являється інформація про загиблих з усіх боків конфлікту як серед військових, так і серед мирних жителів. Вірменія оголосила воєнний стан і загальну мобілізацію. Вже 29 вересня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Збройні сили Вірменії вранці почали обстріл з артилерійських знарядь території Дашкесанського району Азербайджану – і буде вжито “адекватні заходи у відповідь”.

Про це інформує російський “Інтерфакс”.

“Вірменська сторона продовжує провокації проти Азербайджану. 29 вересня з 7:30 (6:30 за Києвом – ред.) ранку вірменські військові з території Варденіського району Вірменії ведуть артобстріл Дашкесанського району Азербайджану. У ніч на 29 вересня тривали бої уздовж всієї лінії фронту. Вірменська сторона здійснила контратаки в Фізулі-Джабраільському й Агдере-Тертерському напрямках фронту з метою повернути втрачені позиції, але азербайджанська армія негайно припиняла ці спроби”, — заявила влада Азербайджану.

Після цього представник Міноборони Вірменії Арцруни Ованесян офіційно повідомив, що Збройні Сили Азербайджану “почали сильну артпідготовку, готується черговий напад”. В Азербайджані наголосили, що його підрозділи вранці 29 вересня знищили один танк, один автомобіль і до десяти вірменських військових при спробі передислокації у Фізулі-Джабраільському напрямку фронту.

“Вночі було знищено змішану колону автомобільної техніки та артилерійську батарею ЗС Вірменії, яка підтримувала пересування колони”, — кажуть в Міністерстві оборони Азербайджану.

З окремою заявою виступила речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян — за її словами, бої в зоні карабаського конфлікту тривають “з різною інтенсивністю”, “супроводжуючись артилерійської підготовкою”.

Нагадаємо, 28 вересня посольства України у Вірменії та Азербайджані невідкладно закликали українських громадян тимчасово утриматися від поїздок до цих країн.