Кияни не підтримали підвищення вартості проїзду в міському транспорті до 8 грн з 14 липня. Йдеться про відповідний проект рішення, який був опублікований для обговорення громадськістю на сайті КМДА 17 травня. "Проти" висловилися 993 особи, а "за" – тільки 29, передає Корупція.Інфо

Нагадаємо, 15 травня влада столиці анонсували подорожчання проїзду в міському транспорті до єдиного тарифу у 8 грн (з нинішніх 4 грн). Наступного  дня на сайті КМДА стартувало обговорення проекту рішення, яке завершилося 3 червня. Більшість киян, які взяли в ньому участь, впевнені: заявлене підвищення необґрунтоване і не відповідає якості послуг, що надаються.

Популярне: "Всі приїхали висловити співчуття, а він…": Мер одного з міст вразив українців своїм вчинком на могилі воїна

"Умови перевезення повинні бути людськими, навіть в годину пік транспорт не повинен бути переповнений. А для цього необхідно грамотно розвантажити транспортну систему міста. Коли буде запропоновано такий проект, тоді можна буде обговорювати варіанти підвищення тарифів", – вважає киянка Наталія Максимова.

За словами Василя Яструбинського, радника першого заступника голови КМДА з питань цінової політики, говорити, яке рішення буде ухвалене на підставі громадського обговорення, поки рано.

"Зараз йде аналіз отриманих даних. Триватиме це близько 10 днів. Розглядаються ті пропозиції киян, які є конструктивними", – сказав "Сегодня" Яструбинський.

В цілому висловлювання проти підняття цін на проїзд радник вважає абсолютно очікуваними.

"Якщо ми будемо всі проти, то будемо або ходити пішки, або їздити на маршрутках. Особисто я не бачу іншого варіанту, окрім підвищення тарифів", – говорить Яструбинський.

Пройшли і живі обговорення нових тарифів. Перше відбулося 25 травня по вул. Пухівській, 4, в актовому залі автобусного парку №6 КП "Київпастранс", а друге 31 травня в будівлі столичної мерії. На останньому члени Громадської ради при КМДА не тільки висловилися проти підвищення тарифів, а й ухвалили рішення створити оргкомітет з підготовки до проведення широкого громадського обговорення в колонній залі мерії. Його дата поки невідома. Зупинити подальше зростання цін на проїзд кияни намагаються і петиціями. На сайті Київради зареєстровано вже 9 таких пропозицій. Правда, поки що жодне з них не набрало необхідних 10 тисяч голосів.

У той же час багато експертів з транспорту вважають, що необхідності підвищення вартості проїзду в міськтранспорту немає. Олександр Кава пропонує європейський приклад.

"Для Варшави чи Берліна дотація міськтранспорту з місцевого бюджету – це цілком нормально. Бюджет Києва дозволяє датувати і покращувати якість транспорту при нинішньому тарифі", – вважає Кава.

І додає, що після підвищення тарифів на проїзд поліпшення якості рухомого складу все одно не буде. Експерт упевнений, що міська влада все ж прислухається до думки городян, які виступають проти підвищення. Тим більше, що після зростання тарифу в муніципальному транспорті зросте і вартість проїзду в маршрутках, що сильно вдарить по гаманцях киян.