Президент Європейської ради Дональд Туск розповів, що очікує від новообраного президента Володимира Зеленського послідовності в проєвропейському курсі України.

Туск під час неформального саміту ЄС в Румунії зауважив, що Союз наразі оцінює, які наслідки матимуть президентські вибори в Україні і чи готовий Зеленський продовжувати європейський шлях розвитку країни.

Те, що я знаю, принаймні, чув чіткі заяви Зеленського про те, що він готовий продовжувати європейську інтеграцію. Я сподіваюся, він буде послідовним. Мені потрібно більше часу оцінити цей намір,– підкреслив Туск.

За словами президента Євроради, поки зарано оцінювати політичну ситуацію в Україні.

"Для мене дуже рано оцінювати політичні наслідки після виборів в Україні. У мене була тільки одна телефонна розмова з новим президентом", – підсумував він.

Зауважимо, після президентських виборів в Україні Дональд Туск провів телефонну розмову з їх переможцем Володимиром Зеленським   Туск поговорив із Зеленським та чинним главою держави Петром Порошенком. Він запевнив новообраного президента у тому, що ЄС незмінно підтримує Україну, чекає на співпрацю та саміт Україна-ЄС, який пройде у Києві в липні.

Також, Дональд Туск анонсував на 28 травня екстрений саміт Євросоюзу, щоб після виборів до Європарламенту вибрати нових керівників головних інститутів ЄС.

Відповідну заяву Дональд Туск оприлюднив у своєму Twitter.

Я скликаю екстрений саміт ЄС на 28 травня, щоб почати процес призначення наступних лідерів інститутів ЄС. Це повинно відбутися швидко, ефективно і відповідати нашим угодам,– написав він.

Нагадаємо, що обіцяє зробити Зеленський на посаді президента? Зеленський заявив, що йде у президенти України лише на один термін – 5 років. Обіцяє подати перший законопроект "Про народовладдя", який мав би формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми. Також пропонує внести законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа. Він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за "кнопкодавство" та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на "рівні натівських стандартів".