Цього разу рубрика «Чиновник тижня» вийшла на новий міністерській рівень. Під приціл Нашої команди втрапив новоспечений міністр молоді та спорту, колишній автомайданівець та, за останні півроку, один з найбільш обговорюваних у ЗМІ чиновників, Булатов Дмитро Сергійович.

Біографія високопосадовця виглядає достатньо скромно:

Народився в Києві в серпні 1978 року. Закінчив Національний технічний університет «КПІ». Працював з бізнесом, був власником ресторану і автоцентру, а також мав консалтингову діяльність у сфері маркетингу, реклами і продажів.

Займався також вейкбордингом і брав участь у змаганнях з цього виду спорту.

В 2013 році створив Громадську організацію «Соціально відповідальне суспільство». Був одним з організаторів Акції з демонтажу точок з продажу алкоголю в Київському парку Дружби народів, агітував за заборону проведення алкогольних фестивалів на спортивних майданчиках, працював над проблемою відкритих каналізаційних люків.

 

Шлях до міністерства лежить через Майдан

Добре відомо, що на міністерському кріслі Булатов опинився лише через події на Майдані, зокрема завдяки діяльності в автомайдані.

Був організатором і взяв участь у більшості акцій, зокрема, в поїздках на Межигір'я, у візитах до ряду інших високопосадовців чиновників, а також у блокуванні "Беркута" в Святошинському районі Києва.

23 січня 2014 р. активісти автомайдану заявили про зникнення Дмитра Булатова. 30 січня він вийшов на зв'язок з друзями і заявив, що його викрали та катували невідомі.

Після тривалих тортур його вивезли за місто і викинули з машини. Дмитро зміг дістатися до села Вишеньки Бориспільського району та попросити допомоги. Того ж дня його госпіталізували у клініку «Борис», де надали медичну допомогу.

Пізніше він відбув на лікування у Литву. Після лікування Булатов виїхав до Німеччини, а вже 24 лютого повернувся в Україну.

У той період все виглядало "чисто", і його обрання міністром молоді та спорту вважали розумним  рішенням. Так, Булатов був без особливого досвіду, однак – був активістом та ще й постраждалим. Така думка здебільшого панувала серед населення, то ж міністерську кандидатуру Булатова сприйняли спокійно.

Однак ситуація з народним визнанням різко змінилася після піврічної діяльності новоспеченого міністра. У ЗМІ почали з'являтися все більше негативної інформації. Мало того, почали випливати назовні цікаві й несподівані факти із життя чиновника.

 

Передісторія

Призначення Дмитра Булатова в уряд було одним із найбільш суперечних. З однієї сторони, на пост міністра молоді та спорту він втрапив за символічною «квотою Майдану». З іншої, той же Майдан при узгодженні 26 лютого його освистав.

З тих пір вже багато води витекло. Активісти авто майдану обвинуватили майбутнього міністра в зникненні грошей, зібраних під час акцій протесту в Києві. Нібито на них він відпочивав в Домінікані в період кривавих подій у центрі столиці.

Булатов цю інформацію спростував, покинувши ряди руху.

Як глава Міністерства молоді та спорту Дмитро також встиг заробити на свою адресу закид у непрофесіоналізмі і навіть корупції.

У цілому ж, діяльність відомства Булатова на тлі військового конфлікту на Донбасі, м'яко кажучи, загубилася. А експерти вже зараховують міністра в п'ятірку членів Кабміну, які «пасуть задніх».

 

Інсценування викрадення

Навколо викрадення майбутнього міністра точилися багато суперечок. Мало того, у міліції заговорили про інсценування цього випадку.

Про це на прес-конференції сказав заступник начальника Головного слідчого управління МВС, Олег Татаров.

"Це може бути інсценування з метою вчинення провокацій, щоб викликати в суспільстві негативний резонанс", – повідомив він.

"Один з напрямків, який ми розслідуємо, це можливе зникнення пана Булатова у зв'язку з отриманням певних коштів. Поки ми не розголошуємо, яких, але ця версія відпрацьовується", – Додав Татаров.

Крім того, дуже підозрілім збігом вигялдає те, що й сам Булатов, і його машина виявлили в один і той же день.

 

Кошти автомайданівців

Це питання стало основною причиною конфлікту між Булатовим та автомайданівцями. І щоб там не казав міністр, він явно не покинув їх через те, що вони стали «професійними пікетувальниками».

Справа у тому, що активіст звинуватили міністра у привласненні коштів. Мало того, у Домінікану, стверджують автомайданівці, він також поїхав за цей рахунок.

Цікаву інформацію знаходимо і у повідомленнях МВС.

Зокрема, у міліції заявляють, що один з лідерів Автомайдану Дмитро Булатов напередодні свого викрадення придбав дорогий ноутбук, розрахувавшись карткою, на яку надходили пожертвування на потреби Автомайдану.

Про це на брифінгу в Києві заявив заступник начальника Головного слідчого управління МВС України, Олег Татаров.

За його словами, слідству вдалося встановити, що напередодні викрадення Булатов придбав майже за 28 тис. грн ноутбук Apple, на який пізніше закачав музичні файли на суму 39 доларів.

В свою чергу у коментарі Дмитро Булатов підтвердив покупку комп'ютера, але при цьому підкреслив, що на карту надходили не тільки пожертвування.

"Комп'ютер був куплений. Це правда. Але на карту Приват надходили не тільки пожертвування. У мене чимало своїх надходжень. І до, і під час революції. Я – комерсант", – підкреслив він.

Цікаво для чого міністр змішував на картці власні кошти та зібрані пожертвування.  Так і не важко заплутатись чи «випадково» прихопити пару тисяч на ноутбук, екзотичну поїздку, а то і більше…

Згодом Булатов розповів на що пішли кошти, однак звіту довелося чекати тривалий час, на що міністр вказав, що рахунки були заморожені.

Звіт міністр приставив лише після наполегливих заяв автомайданівців.

Однак найцікавіше у тому, що Булатов повідомив: зібрані кошти під час акцій протесту в центрі Києва вкрали, коли його викрали невідомі. Менше того, він переконаний, що члени Автомайдану причетні до його викрадення.

У результаті формується дивна послідовність подій. Булатова викрадають разом із коштами. Під час цього ніхто не звертає уваги на суму у 800 тис. на карточці Приватбанку майбутнього міністра.

 

Несподіване покращення матеріального становища

У ЗМІ поширилася інформація, про те, що революція винесла Дмитра до найхлібніших місць країни, дозволивши зайняти посаду Міністра молоді та спорту. Всього лише за півроку біля міністерської годівниці, Булатов придбав квартиру в елітній новобудові на вулиці Жилянській, 30а і автомобіль Lexus. 

Як стверджують київські ріелтори, вільних квартир у цьому будинку вже немає – все куплено. Напередодні був проданий останній двоповерховий пентхаус, який обійшовся своєму власникові майже у 6 млн. грн.

Цікаво, що в декларації про доходи за 2013 рік Булатов вказав, що заробив всього лише 23 тис. грн. Він також заявляв, що у Міністерстві молоді та спорту Булатов за весь рік отримував щомісяця по-різному: від 5 до 14 тисяч гривень.

Виникає закономірне запитання: за які гроші Міністр спорту придбав житло в такому будинку?

Колишній радник Булатова, Володимир Бойко, який пробув на цій посаді лише 2 тижні, підтверджує, що Міністр спорту обзавівся дорогими апартаментами і авто Lexus, також Бойко розповів про неофіційні джерела доходу «новоспеченого» міністра.

«Про те, що Булатов купив квартиру і Лексус – я в курсі, зазначу лише, що я пробув у статусі його радника недовго: коли я побачив, чим пан міністр і його команда займаються, я звільнився з міністерства», – повідомляє Бойко.

Як стверджує Бойко, безбідне життя Булатову забезпечують державні гроші, які виділяються на фінансування неіснуючих спортивних змагань та організацій, а також внески спортсменів на різні заходи.

 

Візит у Домінікану

Широкого розголосу набула новина про те, що колишній лідер автомайдану, а тепер міністр молоді та спорту Дмитро Булатов підтвердив інформацію про свій ​​відпочинок у Домініканській республіці під час акцій протесту в центрі Києва.

Для чого активісту під час буремних подій захотілося полетіти в екзотичних країну?

Сам міністр зізнався, що полетів до Домінікани за порадою авторитетної людини у сфері медицини. Він додав, що клімат Домініканської Республіки дозволяє швидко загоювати рані.

Булатов також полетів до тропічної країни, бо, мовляв, в Європі весь час працював та мав проблеми із здоров'ям, ау Домінікані навіть новин не читав.

Така відмазка виявляється недостатньо переконливою, аби оправдати відсутність головного автомайданівця під час найактивніших дій у столиці, та ще в той час, коли його власні активісти звинуватили міністра у зникненні коштів, зібраних на потреби автомайдану.

 

Пікет

Цікаво, що гроші автомайданівців не єдине звинувачення у грошових привласненнях Булатова. Відомо, що кілька десятків активістів молодіжних організацій зібралися під стінами Кабміну з вимогою відставки міністра молоді та спорту, колишнього лідера Автомайдану Дмитра Булатова.

Серед протестувальників були також представники Автомайдану.

За їхніми словами, Булатов не справляється з виконанням своїх обов'язків. Вони також звинувачують міністра в зникненні п'яти мільйонів гривень.

 

Конфлікт з ГО "Без парканів"

Справа у тому, що активісти намагалися з’ясувати у яких умовах проживає новоспечений міністр. Та на камеру у його присутності показати суспільству приклад вільного доступу до інформації про високопосадовців, особливо у період дії закону про люстрацію.

І якщо активістам вдалося відвідати орендовану  квартиру за 9 грн у центрі Києва, то до власного помешкання вони так і не добралися.

Мало того, Булатов пообіцяв впустити активістів на "квартиру дружини", однак майже 2 місяці не виходив на контакт з активістами. 

Найцікавіше, що причина за якої Булатов не хоче впускати активістів на свою власність – "він не впевнений у щирості їх намірів".

Абсурдна відмовка, однак чи не забув пан Дмитро основні пункти про люстрацію та про відкрите висвітлення власних доходів та приватної власності.

Що змінилося за ці два місяці та що є приховує новоспечений міністр? Відповіді на ці питання, можемо отримати вже незабаром. І якщо не від самого пана Булатова, то за допомогою законопроекту про люстрацію.

 

Автор: Кай Кіт