Бюджет України на 2019 рік передбачає виділення колосальної суми на дорожнє господарство.
Скоріш за все, даний пункт кошторису являється вдалим та ефективним інструментом боротьби за симпатії виборців, тому у бюджеті України на наступний рік на дорожнє господарство знову виділена рекордна сума — понад 55 млрд грн, що майже на 10 млрд грн більше, ніж рік тому.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Цікаво, що з цієї суми майже 14 млрд грн піде на місцеві дороги, що з’єднують районні центри України.
Як ці кошти будуть освоюватися на місцях — питання відкрите, адже поточного року з цим були явні проблеми. Якщо в окремих українських регіонах освоювали 100% від виділених грошей, то в інших — лише 50%.
В цілому, бюджет України на дорожнє будівництво останніми роками неухильно збільшується. У 2016 році було виділено 19,2 млрд грн, у 2017 році — 32,2 млрд грн, у 2018 році — 47 млрд грн.
Втім, навіть такі величезні в масштабах українського бюджету суми виглядають краплею в морі, якщо подивитися на реальні потреби українського “розбитого” дорожнього господарства. В “Укравтодорі” порахували, що для капітального ремонту всіх доріг, які з’єднують населені пункти по всій території нашої країни, необхідно 2 трлн гривень.
Окрім цього, бюджет України на 2019 рік передбачає гарні новини на фанатів електрокарів. В бюджетну ніч депутати продовжили звільнення електромобілів від сплати податку на додану вартість до 2022 року.
Ложка дьогтю — ухвалені напередодні закони про “євробляхи” містять норму, яка повернула сплату акцизу при ввезенні електромобілей, тоді як в 2018 році “зелені” авто можна було ввезти без сплати як ПДВ, так і акцизу.
Втім, враховуючи вартість авто, суму акцизу можна назвати символічною — 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора. З цього виходить, наприклад, що акциз на Tesla становитиме 100 євро, на Nissan Leaf – 35-40 євро.
Тож українці ще 4 роки матимуть змогу придбати екологічно чистий транспорт набагато дешевше, ніж ще два роки тому. За розрахунками, які були проведені експертами, економія становитиме 15-17%.
Наприклад, якщо від ринкової вартості найбільш популярного в Україні вживаного Nissan Leaf в 14 тисяч євро відняти скасований ПДВ, то для придбання такої моделі українцям потрібно викласти 11,6 тисяч євро. Отже, знижка на вживаний Leaf становить близько 16% або майже 2,5 тисячі євро.