Заслужена лікарка України, докторка медичних наук, професорка Ольга Богомолець прогнозує 10 тисяч хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 на день найближчими днями і наступними тижнями.
Про це у четвер, 8 жовтня, вона написала на своїй сторінці у Facebook.
“Колапс наближається. 10 тисяч уражених COVID-19 на день – абсолютно реальна цифра найближчих днів і наступних тижнів. Ціна, яка буде заплачена за безвідповідальність влади – тисячі життів, які ще сьогодні можно вберегти”, – йдеться в повідомленні.
Богомолець зазначила, що ліжок може вистачити. Але, на її думку, не вистачить рук, знань і вчасно призначеного і правильно підведеного кисню.
“Чому має бути страшно? Тому що медики у всій країні просто і тихо вигоряють, живучі і працюючи в ганебних умовах фізичної, моральної і духовної неповаги і елементарного безгрошів’я і жебрацтва. Перша ознака професійного вигоряння медсестри і лікаря – байдужість до всіх проблем навколо і до стану пацієнта також, і ця байдужість зробить неможливою якісну і вчасну медичну допомогу”, – додає Богомолець.
На її думку, потрібно:
Негайно заборонити всі масові заходи у всій країні. За порушення мають бути не штрафи, а карна відповідальність.
Негайно повернути навчальні заклади на дистанційне навчання (школярі і студенти є безсимптомними носіями хвороби).
Ввести сімейний карантин вихідного дня (під час вихідних дозволити бути лише з родиною).
“І якщо це буде зроблено – за два тижні ми зможемо очікувати зменшення темпів зростання і розповсюдження інфекції. Якщо це не буде зроблено завтра – за два тижні буде зовсім інша картина. І черга не тільки в лікарні, а і на поховання на цвинтарі”, – резюмувала Ольга Богомолець .
Також додамо, що що за словами міністра охорони здоров’я Максим Степанова, зараз в українських лікарнях з COVID-19 перебуває понад 20 тисяч пацієнтів, ця кількість стрімко зростає і медична система може не витримати напливу пацієнтів.
Кожного дня ми шукаємо, в який спосіб рятувати людей, щоб це було більш дієво. Однак у медичної системи є певна межа, зокрема обмежена кількість медичних працівників. У наших лікарнях станом на сьогоднішній ранок перебуває понад 20 тисяч хворих, тобто понад 20 тисяч ліжок вже зайняті. І кожного дня ця кількість збільшується. Медична система не витримає, якщо ми не почнемо масово дотримуватися протиепідемічних правил”, – заявив він.
За словами Степанова, за пів року медична система України була значно зміцнена:
кількість ліжок у лікарнях збільшено від 12 тисяч до 37 тисяч;
у 2,5 рази збільшено кількість ліжок з підведеним киснем;
до 34 тисяч на добу збільшено кількість тестувань.
“Але я ще раз наголошую – у системи є певна межа. Медицина може банально не витримати, якщо ми не почнемо усі без винятку дотримуватись правил. Я прекрасно розумію, що ми не можемо зараз піти тим шляхом, яким пішли деякі європейські країни. Наприклад, Ізраїль, який запровадив повний локдаун у зв’язку зі збільшенням кількості хворих. Так, це дієвий засіб, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу. Однак для економіки нашої країни це може стати катастрофою”, – сказав очільник МОЗ