Російська протиповітряна оборона помилково збила на Харківщині свій безпілотник, але доповіла керівництву про знищення українського БПЛА “Байрактар”.

Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Facebook.

“Ми зруйнували міф про «непереможність» російської армії. Вони розраховували завоювати нас за 48 годин. Максимум на 3 доби були розраховані запаси їжі, палива, боєприпасів. Але ми зупинили їх і зірвали загарбницькі плани. Противник несе серйозні втрати в особовому складі і техніці. Ця війна доводить, як далеко ми просунулися вперед за останні роки. Сьогодні армія РФ за рівнем професійності – це ми зразка початку 2014-го.

Показовим прикладом їх «військової майстерності» є історія зі «збитим» українським Байрактаром. Сьогодні о 9:32 в районі ВЕСЕЛЕ Харківської області підрозділом протиповітряної оборони 6 Армії ЗС РФ із ЗРК “ТОР” на висоті 3200м було збито російський БПЛА, який висувався для проведення розвідки на Харківському напрямку. При цьому, російські військовослужбовці ППО доповіли керівництву про знищення БПЛА “Байрактар” наших Збройних Сил. Результати розслідування причин зникнення БПЛА ЗС РФ довели факт його збиття власним ЗРК ППО, проте командування армії вирішило приховати цю інформацію. Ось так воює «друга за потужністю армія світу».

«Вони розраховували завоювати нас за 48 годин. Максимум на 3 доби були розраховані запаси їжі, палива, боєприпасів. Але ми зупинили їх і зірвали загарбницькі плани. Противник несе серйозні втрати в особовому складі і техніці. Ця війна доводить, як далеко ми просунулися вперед за останні роки. Сьогодні армія РФ за рівнем професійності – це ми зразка початку 2014-го», – додав головнокомандувач ЗСУ.

У російському Міноборони цей випадок не коментували.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ повідомляв, що Збройні Сили України дали таку відсіч агресору, що для продовження наступу він змушений проводити мобілізацію для формування резерву. 

«Весь світ бачить, як держава-агресор Російська Федерація веде криваву війну проти України, використовуючи дальню та оперативно-тактичну авіацію із застосуванням високоточної зброї дальньої дії. У прицілі російських окупантів – мирні міста, але вони холоднокровно натискають на спусковий механізм, що робить їх військовими злочинцями. Збройні Сили України дали таку відсіч агресору, що для продовження наступу він змушений проводити мобілізацію для формування резерву. Ворог втратив тактичну ініціативу та знизив темпи просування», – заявив ЗАлужний.

Додамо, що українські військові зуміли майже повністю знищити бригаду російських морських піхотинців з Владивостока.

Про це написав у Facebook український журналіст Роман Цимбалюк.

“Підрозділи 155 окремої бригади морської піхоти (Владивосток) практично повністю знищені ЗС України. Як повідомляють, втрати склали близько 600 військовослужбовців убитими і стільки само пораненими. У той самий час особовий склад бригади не має доступу до продуктів харчування і житла”, – написав Цимбалюк.