Поліція придбала гібридні позашляховики незаконно – висновок Держаудитслужби.

Державна аудиторська служба вважає, що договір на закупівлю гібридних позашляховиків для Національної поліції "має ознаки недійсності". 

Про це йдеться у листі-відповіді на запит Transparency International Україна, передає Корупція. Інфо

Причина – ДУ "Центр обслуговування підрозділів національної поліції України" відсутній в переліку замовників, які можуть купувати за переговорною процедурою для потреб оборони. 

Вичерпний перелік таких суб'єктів визначений у Законі України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони". 

ДАС надіслала Замовнику автомобілів рекомендації щодо усунення порушень закону, однак, як ідеться в листі, той не погодився з такими висновками. 

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016-го року. 

Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959,5 млн. грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ «НІКА Діамант» на суму 959,4 млн. грн. 

Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів. Експерти ТІ Україна встановили порушення законодавства. 

ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги». 

Однак, замовник повністю оплатив майбутню поставку товару 28 грудня 2016 року.

23 січня 2017 року НАБУ зареєструвало кримінальне провадження щодо порушень під час цієї закупівлі. 

3 лютого 2017 міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков показав додаткову угоду, за якою постачальник має повернути в бюджет суму "знижки" – 124 млн. грн.