Великобританія може підтримати “ядерний” сценарій санкцій проти Москви, який включає відключення Росії від міжбанківської системи передачі інформації про платежі SWIFT, пише газета Telegraph.

За даними джерел видання, близьких до прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона, він побоюється, що деякі зі світових лідерів можуть недооцінити погіршення ситуації на кордоні з Україною “або повністю чи не зовсім осмислити ризики з боку агресивно налаштованої Росії”

На думку глави британського уряду, можливі санкції не можуть виключати російський газопровід Північний потік-2. Джонсон планує обговорити з лідерами Великої сімки формування “санкційної коаліції” та окреслити цільові санкції проти РФ. 

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на джерело повідомило, що влада Великобританії доручила співробітникам Міністерства закордонних справ бути готовими до переходу на кризовий режим роботи через ситуацію навколо України.

За такого сценарію співробітники Форін-офісу зосередять свою діяльність, зокрема, на розробці санкцій. За даними Telegraph, британська влада вже почала розглядати варіанти економічних санкцій.

МЗС королівства вважає ситуацію навколо України ключовою для своєї політики, повідомляв представник відомства. У суботу міністерство заявило, що має інформацію про плани Москви щодо держперевороту в Україні. У Білому домі заявили, що стривожені цією інформацією.

Західні країни стали попереджати РФ про можливі санкції після того, як іноземні ЗМІ наприкінці минулого року стали писати про вторгнення в Україну. Відключення від SWIFT називається серед можливих санкцій.

У той же час нагадаємо, що Володимир Зеленський закликав партнерів до негайного запровадження санкцій проти Росії. Адже чекати на ескалацію – неправильна та недієва стратегія.

Повідомляє про це The Washington Post.

“Навіщо санкції після того, як ми втратимо всю Україну? – каже Зеленський у інтерв’ю. – Обмеження проти Кремля важливо застосувати саме до початку вторгнення”.

“Партнери кажуть, що завтра може початися війна й тоді будуть застосовані потужні санкції. Але чому ви не вводите санкції зараз, а чекаєте ескалації? Навіщо вам санкції після того, як ми втратимо всю територію України?” – наголосив президент.

Зеленський вважає, що обмеження після нападу вже не будуть дієвими й не стримають Росію. Адже санкції є превентивним інструментом. Їх можна застосувати, а потім скасувати.

“Якщо буде вторгнення Росії, ви введете потужні санкції після того, як ми, можливо, вже втратимо частину територій? Коли ви введете санкції, що робитиме Росія? На вас подивляться і скажуть: “Слухай, ми можемо з цим впоратися, ми можемо продовжувати як було”, – пояснив політик.

Чи матиме ефект відключення Росії від SWIFT?

На питання журналіста про те, чи ефективним було б відключення Росії від міжнародної системи переказів SWIFT, Зеленський відповів, що партнери мають мати єдину думку. Адже Німеччина вже виступила проти таких обмежень. Український президент не розуміє, чому світ не об’єднався довкола ідеї з санкціями.

Він наголосив, що, якщо Україна захищатиметься від однієї з найпотужніших армій у світі, то це буде масштабна війна. У ній постраждають і Київ, і Москва. Крім того, міграційна криза торкнеться сусідніх європейських країн.